wtorek, 11 września 2018, 15:06

Motor Lublin gra w środę z Czarnymi Połaniec

W środę o godz. 20 na Arenie Lublin zawodnicy Motoru zagrają z beniaminkiem IV grupy III ligi, Czarnymi Połaniec. Przy okazji meczu odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Na godzinę przed rozpoczęciem meczu przy każdym wejściu na sektory Areny Lublin (VIP, I, H oraz F) na naszych kibiców czekać będą wolontariusze prowadzący zbiórkę pieniędzy do puszek. Ponadto po pierwszym gwizdku spotkania wolontariusze nadal pozostaną do dyspozycji widzów przechadzając się trybunami stadionu.

Oprócz zbiórki finansowej, na sektorach ustawione zostaną specjalne, oznaczone pojemniki na plastikowe korki – „zakrętkożercy”. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów do gromadzenia nakrętek i przekazania ich na rzecz hospicjum podczas środowego spotkania. Zgromadzone korki zostaną następnie przekazane firmie recyclingowej, a hospicjum otrzyma w zamian wsparcie finansowe. Wszystkie fundusze zebrane w ramach „Zakręconej Akcji” zostaną przeznaczone na rzecz realizowania marzeń podopiecznych hospicjum.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Motoru Lublin do udziału w akcji. Mamy nadzieję, że żółto-biało-niebieska rodzina zintegruje się w tak szczytnym celu i ze wszystkich sił wesprze podopiecznych hospicjum!

Więcej informacji na stronie: http://motorlublin.eu/2018/09/05/zbiorka-na-rzecz-lubelskiego-hospicjum-na-meczu-z-czarnymi-polaniec/


Czarni Połaniec po raz ostatni występowali na poziomie III ligi w sezonie 2015/2016. Zespół dzielnie walczył wówczas z reformą czwartego poziomu rozgrywkowego i tylko sześciu punktów zabrakło mu do utrzymania. Szczebel niżej spadło wówczas aż dziesięć drużyn.

Po ponownym awansie zespół Piotra Mazurkiewicza radzi sobie „w kratkę”. Czarni zajmują 13. miejsce i potrafili m.in. zremisować z Wisłą Puławy. Ograli również Stal Kraśnik i Wisłę Sandomierz. Dużym problemem drużyny z województwa świętokrzyskiego jest skuteczność – jak dotąd w sześciu meczach zdobyła zaledwie sześć bramek. Z drugiej strony Czarni mogą pochwalić się niezłą defensywą – stracili siedem goli i są pod tym względem jedną z lepszych ekip w lidze.

Motor i Czarni mają za sobą półtora tygodnia przerwy. Mecz 7. kolejki nie mógł odbyć się na Arenie Lublin w miniony weekend z powodu piątkowego koncertu Alvaro Solera i grupy Alphaville.

Pozostałe spotkania odbyły się w standardowym terminie i spoglądając na wyniki, na ustach sympatyka Motoru Lublin może zarysować się delikatny uśmiech. Inne zespoły zajmujące miejsca w górnej połowy tabeli zgubiły punkty. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisowało z Wisłą Puławy 2:2, takim samym wynikiem zakończyła się rywalizacja Stali Rzeszów z Podlasiem Biała Podlaska. Z kolei Hutnik Kraków przegrał 0:2 ze Stalą Kraśnik. W przypadku zwycięstwa, żółto-biało-niebiescy mogą objąć fotel wicelidera IV grupy III ligi.


Mecz 7. kolejki IV grupy III ligi z Czarnymi Połaniec (środa, 12 września, godz. 20) będzie transmitowany on-line w systemie Pay-Per-View na stronie: polsport.live/motor.

Koszt dostępu dla jednego urządzenia wynosi 12 zł. Transmisja rozpocznie się o godz. 19:45.

Szczegóły na stronie: http://motorlublin.eu/2018/09/04/ruszyla-sprzedaz-transmisji-ppv-z-meczu-z-czarnymi-polaniec/


Komentarze