Karnety - wiosna 2020
Sprzedaż karnetów prowadzona jest w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze w godz. 9:00-16:00 oraz w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo. Sprzedaż karnetów online na bilety.motorlublin.eu. Cennik karnetów oraz więcej szczegółów na motorlublin.eu/karnety.
piątek, 1 marca 2019, 20:45

Z Wisłą Puławy o puchar

W rozegranym jesienią ubiegłego roku meczu ligowym Motor zremisował w Puławach z Wisłą 0:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotę zespół Motoru rozegra pierwsze oficjalne spotkanie w 2019 roku. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Puławach z miejscową Wisłą w finałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Aby dotrzeć do finału obie drużyny musiały uporać się z trzema rywalami, gdyż pucharową przygodę rozpoczęły od III rundy rozgrywek. Zespół Motoru eliminował kolejno ekipy Granitu Bychawa (2:0), Powiślaka Końskowola (7:0) oraz Lewartu Lubartów (5:0), natomiast puławska Wisła zespoły Polesia Kock (3:0), Stali Kraśnik (3:0 wo), a także Avii Świdnik (2:0). Warto wspomnieć, że zawodnicy z Puław, jako spadkowicze z II ligi, jesienią rywalizowali także w Pucharze Polski na szczeblu ogólnopolskim, gdzie doszli do 1/16 finału (porażka 0:1 z II-ligowym Rozwojem Katowice).

Zarówno Motor jak i Wisła występują w obecnym sezonie w III lidze gr. IV. Obie drużyny należą do grona zespołów, które walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, o czym świadczy pozycja obu ekip w ligowej tabeli. Po rundzie jesiennej piłkarze z Puław z dorobkiem 31 punktów zajmują 4. miejsce i wyprzedzają plasujących się na 5. pozycji Motorowców o jedno „oczko”.

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się ze sobą 2 września ubiegłego roku w meczu 6. kolejki III ligi gr. IV. W rozgrywanym w Puławach spotkaniu padł bezbramkowy remis. Czy tym razem starcie Wisła Puławy – Motor Lublin obfitować będzie w gole? O tym przekonamy się już w sobotnie popołudnie.

Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Motorem a Wisłą rozegrany zostanie w Puławach na stadionie MOSiR mieszczącym się przy ul. Hauke-Bosaka 1. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 15:00. Rozjemcą spotkania będzie Karol Iwanowicz (KS Lublin).


Komentarze