piątek, 22 marca 2019, 20:50

Podtrzymać zwycięską passę. Motor jedzie do Oświęcimia na mecz z Sołą

W ostatnim meczu Motoru z Sołą, który rozegrany został na Arenie Lublin, żółto-biało-niebiescy wygrali 3:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotę Motor Lublin rozegra pierwsze ligowe spotkanie wyjazdowe w tym roku. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Oświęcimiu z miejscową Sołą.

Soła Oświęcim to przedostatnia drużyna III ligi gr. IV. Zespół z Małopolski w 19 spotkaniach ligowych zgromadził tylko 13 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy i 12 porażek) i wyprzedza w tabeli jedynie ekipę Spartakusa Daleszyce. Rundę wiosenną oświęcimianie rozpoczęli od domowego remisu 1:1 z Sokołem Sieniawa i wyjazdowej porażki ze Stalą Kraśnik 0:1. Podopieczni trenera Łukasza Surmy do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą już 6 punktów i aby myśleć o pozostaniu na III-ligowym szczeblu muszą zacząć jak najszybciej zdobywać punkty. Nie będzie to jednak prosta sprawa, ponieważ po meczu z Motorem oświęcimianie mierzyć będą się na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie podejmą u siebie rzeszowską Stal.

Jesienią zeszłego roku w rozgrywanym na Arenie Lublin spotkaniu Motor – Soła padł remis 1:1. Bramkę dla naszej drużyny przy dużym udziale bramkarza gości zdobył w 2. minucie spotkania Konrad Nowak.

W ubiegłym sezonie w meczach pomiędzy Motorem a Sołą zawsze zwyciężali gospodarze. W rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 Motorowcy doznali w Oświęcimiu dotkliwej porażki przegrywając aż 0:6, natomiast wiosną nasza drużyna zrewanżowała się zespołowi Soły wygrywając na Arenie Lublin 3:0. Bramki w spotkaniu strzelali: Marcin Burkhardt, Konrad Nowak i Dmytro Kozban.

Sezon wcześniej w potyczkach pomiędzy Motorem a Sołą górą z kolei zawsze byli goście – w Lublinie oświęcimianie wygrali 1:0, a na terenie Soły żółto-biało-niebiescy zwyciężyli 3:1 (bramka Kamila Oziemczuka i dwa trafienia Radosława Kursy z rzutów karnych).

Mecz 20. kolejki III ligi gr. IV pomiędzy Sołą Oświęcim a Motorem Lublin rozegrany zostanie już jutro (sobota, 23 marca). Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Sędzią meczu będzie Sebastian Godek (KS Rzeszów).

Transmisję na żywo ze spotkania w systemie PPV przeprowadzi portal Polsport.LIVE. Więcej szczegółów tutaj.


Komentarze