Karnety - wiosna 2020
Sprzedaż karnetów prowadzona jest w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze w godz. 9:00-16:00 oraz w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo. Sprzedaż karnetów online na bilety.motorlublin.eu. Cennik karnetów oraz więcej szczegółów na motorlublin.eu/karnety.
poniedziałek, 9 września 2019, 11:58

Ruszył cykl turniejów wewnętrznych Akademii Piłkarskiej Motor Lublin

W ubiegłą sobotę odbył się drugi z cyklu turniejów wewnętrznych, który od sezonu 2019/2020 wszedł do kalendarza rozgrywek najmłodszych adeptów Akademii Piłkarskiej Motor Lublin.

W turnieju uczestniczyły roczniki 2009, 2010, 2011 oraz 2012, które zostały podzielone na dwie kategorie – starszą i młodszą. W sumie w zmaganiach wzięło udział blisko 90 młodych Motorowców. W starszej kategorii rozegrano 15 meczów, a w młodszej 10. Łącznie każdy zawodnik przebywał na boisku około 70 minut.

Turnieje mają na celu zwiększyć liczbę minut spędzonych na boisku każdego młodego piłkarza. Gramy według unifikacji PZPN, co pozwala każdemu zawodnikowi na większą liczbę kontaktów z piłką niż miałoby to miejsce w meczach ligowych np. w przypadku młodzika młodszego. W ten sposób grają wszystkie największe akademie w kraju oraz w Europie. Nie uciekamy od rywalizacji zewnętrznej, ale chcemy ją ograniczyć po to, by skupić się na poprawie szczegółów podczas gry bez patrzenia na nią przez pryzmat wyniku rywalizacji, jak to często ma miejsce w meczach o stawkę. To program pilotażowy w naszej Akademii – dajemy sobie pół roku na sprawdzenie tego systemu oraz na zebranie opinii od rodziców i samych uczestników. Każdy rocznik raz w miesiącu ma wolny weekend od turnieju klubowego i wtedy trenerzy mają zalecenie umawiać gry kontrolne z klubami po to, by nie pozbawiać całkowicie dzieci kontaktu z rówieśnikami z innych drużyn. Do turniejów podchodzimy z dużym entuzjazmem i mamy nadzieję, że przyniosą one zamierzone efekty, czyli podniosą efektywność naszego szkolenia – powiedział Tomasz Jasik, koordynator Akademii Piłkarskiej Motor Lublin.

 


Komentarze