poniedziałek, 2 grudnia 2019, 18:10

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy Motorem Lublin a Widokiem Lublin

Na zdjęciu od lewej: Piotr Branecki (Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Motor Lublin), Paweł Majka (Prezes Zarządu Motoru Lublin), Paweł Szymona (Członek Zarządu Motoru Lublin), Jacek Skrzyniarz (Prezes Zarządu UKS Widok Lublin), Paweł Gil (Członek Zarządu Widoku Lublin) oraz Rafał Wąsik (Sekretarz Widoku Lublin) (fot. Tomasz Lewtak)

W ubiegły piątek w sali konferencyjnej lubelskiej Areny doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Motorem Lublin a Uczniowskim Klubem Sportowym Widok Lublin.

Umowę w obecności przedstawicieli obu klubów parafowali Prezes Zarządu Motoru Lublin Paweł Majka oraz Prezes Zarządu UKS Widok Lublin Jacek Skrzyniarz.

Umowa z klubem piłkarskim Widok przewiduje współpracę na wielu płaszczyznach, w tym wymiany doświadczeń miedzy trenerami czy korzystanie z infrastruktury i innych zasobów. Wszystko to ma służyć rozwojowi młodych piłkarzy z naszego miasta. Zależy nam na faktycznej i realnej współpracy z innymi klubami piłkarskimi z Lublina. Takie też są oczekiwania społeczne, Radnych oraz Prezydenta Miasta – powiedział Prezes Zarządu Motoru Lublin Paweł Majka.

Podobnego zdania jest Prezes Zarządu Widoku Lublin Jacek Skrzyniarz: – Bardzo cieszymy się, że w końcu po wielu latach bardzo słabych relacji miedzy klubami piłkarskimi w Lublinie, udało się wreszcie osiągnąć konsensus. Kluby takie jak nasz powinny wspierać działalność wiodącego klubu w mieście jakim bez wątpienia jest Motor Lublin i wspólnie pracować w celu poprawienia kondycji piłki nożnej. Myślę, że każdy mieszkaniec Lublina któremu dobro piłki lokalnej leży na sercu chciałby, żeby w barwach pierwszej drużyny Motoru grali chłopcy wychowani w Lublinie przez znajdujące się tutaj kluby. Długo rozmawialiśmy o tym jak ma wyglądać współpraca pomiędzy nami i na obecną chwilę jesteśmy pełni nadziei, że ta relacja Motor-Widok będzie trwała i owocna.

Moment podpisania umowy pomiędzy Motorem i Widokiem (fot. Tomasz Lewtak)

Cieszymy się, że w końcu udało się zawrzeć umowę współpracy z klubem Widok Lublin. Połączenie sił pozwoli na zwiększenie poziomu szkolenia. Wiadomo, że w ostatnich latach Motor i Widok to jedne z najlepiej szkolących klubów na Lubelszczyźnie. To dwa kluby, które miały swoich przedstawicieli chociażby w Centralnej Lidze Juniorów. Chcemy by te doświadczenia były wykorzystane we współpracy. Chcemy by zarówno zawodnicy jak i trenerzy obu klubów dzielili się wiedzą i umiejętnościami. Między innymi dzięki podpisanej umowie zawodnicy Widoku będą mogli uczestniczyć w treningach indywidualnych w Motorze prowadzonych przez sztab pierwszej drużyny. Mamy duże nadzieje związane z wzajemną współpracą i jesteśmy przekonani, że poziom szkolenia w obu klubach jeszcze się podniesie na czym skorzystają najbardziej zawodnicy – powiedział trener koordynator Akademii Piłkarskiej Motor Lublin Tomasz Jasik.


Komentarze