środa, 15 stycznia 2020, 17:23

Oficjalnie: Rafał Król w Motorze Lublin!

Nowy zawodnik żółto-biało-niebieskich Rafał Król oraz Członek Zarządu Motoru Lublin Paweł Szymona (fot. Tomasz Lewtak)

Jest nam miło poinformować, że kontrakt z Motorem Lublin podpisał 30-letni pomocnik Rafał Król. Jest to dla niego powrót do naszej drużyny, gdyż reprezentował on już żółto-biało-niebieskie barwy w latach 2008-2010 oraz 2013-2016.

Rafał Król urodził się 16 stycznia 1989 roku w Kraśniku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowym Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym. W kolejnych latach swojej kariery reprezentował barwy Unii Wilkołaz, Janowianki Janów Lubelski, Stali Kraśnik, Znicza Pruszków oraz greckiej drużyny AÉ Dóxa Kranoúlas. W latach 2008-2010 oraz 2013-2016 zakładał koszulkę Motoru Lublin, w której wystąpił łącznie w 162 spotkaniach ligowych (20 goli), w tym w 69 meczach zaplecza Ekstraklasy. Ostatnie trzy lata spędził w zespole Stali Kraśnik, z którym w 2018 roku wywalczył awans z IV do III ligi.

Rafał Król z koszulką Motoru Lublin (fot. Tomasz Lewtak)

Po rundzie jesiennej okazało się, że w Stali Kraśnik, a więc w klubie, w którym dotychczas grałem, działacze stawiają na grę pod Pro Junior System. Ja sam natomiast chciałbym w swojej karierze zagrać o coś więcej i powalczyć o konkretny cel, a tym jest awans z Motorem Lublin do II ligi. Po powrocie tutaj spodziewam się dobrych meczów w naszym wykonaniu, zwycięstw w nich i przede wszystkim awansu, na który czekają kibice – powiedział Rafał Król po podpisaniu umowy z naszym Klubem.

Serdecznie witamy ponownie Rafała w Motorze Lublin i życzymy wielu udanych występów w żółto-biało-niebieskich barwach!


Komentarze