czwartek, 28 maja 2020, 12:06

Podsumowanie sezonu 2019/2020 w wykonaniu Motoru Lublin

Prezentujemy podsumowanie sezonu 2019/2020 w wykonaniu pierwszej drużyny, rezerw oraz zespołów młodzieżowych żółto-biało-niebieskich.

 
Pierwsza drużyna z awansem do II ligi!

Motor Lublin w sezonie 2019/2020 rozegrał 19 ligowych spotkań. Bilans żółto-biało-niebieskich to 10 zwycięstw, sześć remisów oraz trzy porażki, z czego żadna nie przytrafiła się na Arenie Lublin, na której przypomnijmy, lublinianie są niepokonani od 19 maja 2018 roku. Dorobek 36 oczek podopiecznym Mirosława Hajdo pozwolił uplasować się na 1. miejscu w tabeli, z takim samym bilansem punktowym co Hutnik Kraków, jednak z lepszym bilansem bramkowym. Najwyższe zwycięstwo Motorowcy odnieśli w 19. kolejce, w której pokonali Chełmiankę Chełm 7:0. Najwięcej bramek dla Motoru zdobył Michał Paluch – dziewięć. Łącznie 18 886 kibiców obejrzało 11 spotkań Motoru rozgrywanych na Arenie Lublin, co daje średnią 1 716 osób na mecz. Teraz przed lubelską drużyną nowa rzeczywistość, jaką jest II liga.

 

 
Rezerwy nie odstają od pierwszej drużyny!

Po pierwszej części sezonu 2019/2020 zawodnicy rezerw Motoru Lublin zajmowali 1. miejsce w tabeli i mieli w zapasie 12 punktów nad drugim Hetmanem Gołąb. W wyniku pandemii koronawirusa runda wiosenna rozgrywek A-klasy została odwołana, co zapewniło żółto-biało-niebieskim awans do klasy okręgowej. Przypomnijmy, że drugi zespół Motoru w swojej grupie wygrał wszystkie 14 meczów i strzelił 118 goli, tracąc przy tym zaledwie pięć. Najwięcej trafień zaliczył Jakub Knap – 19.

 

 
Drużyny młodzieżowe przyszłością Motoru!

Juniorzy młodsi

Po półrocznej przerwie do rywalizacji w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 wrócili zawodnicy Motoru Lublin. Niestety sytuacja spowodowana zagrożeniem epidemicznym uniemożliwiła podopiecznym Roberta Rogali rywalizację na tym szczeblu. Żółto-biało-niebiescy zdążyli rozegrać zaledwie jedno ligowe spotkanie, a w nim pokonali TOP 54 Biała Podlaska 4:3. W związku z rozegraniem tylko jednej kolejki Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o tym, że kolejność drużyn w tabelach końcowych w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie zostanie ustalona, a wszystkie drużyny będą uczestniczyć w tych rozgrywkach w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021.

 

 
Trampkarze starsi

Zawodnicy Motoru Lublin U-15 po zapewnieniu sobie tytułu mistrza jesieni rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do rundy wiosennej przystępowali w znakomitych nastrojach. I tak samo rozpoczęli w niej zmagania. W 1. kolejce grupy D pokonali na bocznym boisku Areny Lublin Cracovię 3:0. Niestety przez pandemią koronawirusa dalsza rywalizacja także została odwołana przez Polski Związek Piłki Nożnej, a kolejność drużyn w tabelach końcowych w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie została ustalona. Ta decyzja oczywiście oznacza, że w przyszłym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 obecny będzie Motor Lublin.

 

 
Skrócony sezon 2019/2020 dla wszystkich drużyn Motoru Lublin zakończył się najlepiej, jak mógł i spowodował, że w kolejnym nie zabraknie emocji, których dostarczą żółto-biało-niebiescy. Do zobaczenia na stadionach!


Komentarze