czwartek, 18 czerwca 2020, 18:30

Dariusz Łukasik: W Motorze rodzi się bardzo dobra drużyna

Dariusz Łukasik podczas ubiegłotygodniowego meczu sparingowego z Unią Tarnów (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

– Gdyby nie pandemia koronawirusa, to uważam, że przypieczętowalibyśmy nasz awans również na boisku, bo w Motorze Lublin rodzi się bardzo dobra drużyna – mówi o zakończonym sezonie 2019/2020 obrońca Motoru, Dariusz Łukasik.

Zanim nowy sezon w II lidze, wracamy jeszcze na chwilę do poprzedniego, w którym piłkarze z Lublina wywalczyli awans na poziom centralny. – Patrząc całościowo na to, co się stało, to miniony sezon należy ocenić bardzo dobrze. Udało się awansować do wyższej ligi, a to był cel, który sobie zakładaliśmy. Myślę też, że każdy z nas miał tę myśl z tyłu głowy. Należy zauważyć, że z perspektywy czasu coraz lepiej prezentowaliśmy się na boisku, jako zespół. Gdyby nie pandemia koronawirusa, to uważam, że przypieczętowalibyśmy nasz awans również na boisku, bo w Motorze Lublin rodzi się bardzo dobra drużyna – zaznacza piłkarz naszego klubu.

Obrońca żółto-biało-niebieskich w minionym sezonie zagrał w ośmiu ligowych meczach, co dało mu łącznie 644 rozegranych minut. – Wiele osób mówi, że w piłce nożnej potrzebne jest „szczęście”. Kontuzja Maksia Cichockiego spowodowała, że trener na mnie postawił i wydaje mi się, że obroniłem się grą – komentuje nasz zawodnik.

Przypomnijmy, że piłkarze Motoru Lublin są w trakcie urlopów. – Ja ten czas wykorzystuję na spotkania z rodziną, relaks i odpoczynek, aby po powrocie do wspólnych treningów być na 100% przygotowanym do ligi – kończy Dariusz Łukasik.


Komentarze