sobota, 26 września 2020, 14:58

Motor II Lublin znów wygrał wysoko

Rezerwy żółto-biało-niebieskich nadal nie mają sobie równych. W ramach 9. kolejki lubelskiej Klasy Okręgowej Motor II Lublin pewnie pokonał na wyjeździe MKS Ryki 9:1.

W tym meczu trudno było spodziewać się innego scenariusza niż wygrana żółto-biało-niebieskich, pomimo tego, że tym razem „Motorowcy” mierzyli się z jednym z silniejszych zespołów ligi. Piłkarze z Ryk przed tym starciem zajmowali bowiem czwartą lokatę w tabeli i od czterech spotkań nie stracili punktów. Okoliczności meczowe pokazały jednak, jak wiele dzieli oba zespoły. Motor po pierwszej połowie prowadził 4:0. W drugich 45 minutach powiększył swój dorobek o pięć trafień. Gospodarze co prawda zdołali zdobyć honorowego gola, ale nie miało to żadnego wpływu na losy tej rywalizacji.

Byliśmy zdecydowanie lepsi – mówi trener Wojciech Stefański. – Wzmocnili nas zawodnicy z pierwszej drużyny, więc jeśli chodzi o jakość piłkarską, to wyglądaliśmy dużo lepiej od przeciwników. Nie pozwoliliśmy rywalowi nawet pomyśleć o podjęciu rywalizacji w tym meczu. Kolejna wysoka wygrana ogromnie nas cieszy. Przygotowujemy się już do najbliższego starcia – dodaje.

W następnym meczu rezerwy Motoru zagrają na własnym boisku z Tęczą Bełżyce. Spotkanie zostało zaplanowane na 4 października.

MKS Ryki – Motor Lublin 1:9 (0:4)

Bramki dla Motoru: Bednarczyk (dwie), Rak, Ropski, Wójcik (dwie), Janiszek, Sobstyl, Darmochwał

Motor: Kiełpin – Moskwik, Bogacz, Janiszek (70 Zbiciak), Nowak, Bednarczyk, Darmochwał, Jagodziński (70 Drozd), Wójcik (60 Baryła), Ropski (60 Sobstyl), Rak (46 Gierała)