niedziela, 11 października 2020, 16:59

Derby rezerw dla Motoru

Nasze rezerwy wygrały jedenasty mecz w obecnym sezonie! W w ramach 11.kolejki  lubelskiej Klasy Okręgowej Motor II Lublin pokonał na wyjeździe Avię II Świdnik 1:0.

Jak przystało na derby, mecz był niezwykle wyrównany. Chociaż Motor był niekwestionowanym faworytem, to świdniczanie grali bardzo ambitnie i z dużym zaangażowaniem. W pierwszej połowie to właśnie gospodarze mieli więcej okazji do strzelenia bramki, ale mimo tego nie zdołali pokonać golkipera żółto-biało-niebieskich. To, co nie udało się Avii, wyszło naszej drużynie. W 40. minucie gola dla „Motorowców” zdobył Leszek Jagodziński. Dzięki prowadzeniu lublinianom grało się wyraźnie łatwiej.

Po przerwie podopieczni trenera Wojciecha Stefańskiego dążyli do kolejnych bramek. Najbliżej trafienia był ponownie Leszek Jagodziński. Piłka po jego strzale obiła aluminium. Wynik do końca już się nie zmienił i to nasz zespół zainkasował trzy punkty.

Avia wysoko zawiesiła nam poprzeczkę – mówi trener Wojciech Stefański.  – To dobry zespół, a na ten mecz został wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. To starcie absolutnie nie było jednostronne. Gospodarze w pierwszej połowie mieli kilka dobrych okazji do otwarcia wyniku. Popełnialiśmy proste błędy i oni starali się to wykorzystać. Nasza drużyna z czasem wchodziła na coraz wyższe obroty i ostatecznie udało nam się wygrać. Rywale sprawili, że to starcie było dla nas niezwykle wymagające. Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie  – dodaje szkoleniowiec.

Lublinianie w następnej kolejce zagrają u siebie z Wisłą II Puławy. Mecz zostanie rozegrany 17 października na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich.

Avia II Świdnik – Motor II Lublin 0:1 (0:1)
Bramka:
Jagodziński 40

Motor: Szewczak – Bogacz, Łukasik (46 Cichocki), Zbiciak, Nowak, Bednarczyk, Darmochwał (46 Kumoch), Gierała (70 Sobstyl), Jagodziński (85 Janiszek), Baryła, Knap (70 Śledź)


Komentarze