poniedziałek, 4 stycznia 2021, 17:49

Za tydzień wracamy do treningów!

11 stycznia nasza drużyna zakończy urlopy i stawi się na pierwszych grupowych zajęciach po miesięcznej przerwie. Żółto-biało-niebiescy rozpoczną wówczas współpracę z nowym sztabem szkoleniowym.

–  Jesteśmy pełni optymizmu przed startem przygotowań do rundy wiosennej – przyznaje Marek Saganowski, nowy pierwszy trener Motoru Lublin, którego asystentami będą Ariel Jakubowski oraz Kacper Marzec.

Naszych zawodników czeka siedmiotygodniowy okres przygotowawczy. Piłkarze nie przystąpią do niego całkowicie „rozładowani motorycznie”, ponieważ indywidualne treningi są przez nich realizowane już od 21 grudnia. Wszyscy są nastawieni na ciężką pracę.

Pierwsze trzy tygodnie zimowych przygotowań „Motorowcy” spędzą głównie w Lublinie. Wieczorem, 31 stycznia zameldują się w Uniejowie, gdzie do 6 lutego będą przebywać na zgrupowaniu. – Byłem w przeszłości na obozie w tym miejscu z Legią Warszawa i muszę przyznać, że warunki są bardzo dobre. Jest tam świetny hotel, a niedaleko niego znajdują się boisko z naturalną, podgrzewaną płytą oraz plac gry ze sztuczną nawierzchnią. W Uniejowie będziemy pracowali głównie nad taktyką, ale też nad kwestiami motorycznymi. Zaplanowaliśmy po dwa treningi dziennie – wyjawia trener Saganowski.

Po powrocie z obozu drużyna będzie kontynuowała przygotowania w Lublinie. Zimą żółto-biało-niebiescy zagrają łącznie osiem sparingów. Jedna z gier towarzyskich odbędzie się z rywalem z Ekstraklasy (Wisła Płock), w dwóch zmierzymy się z pierwszoligowcami (Radomiak Radom, Resovia). Zagramy ponadto z naszym ligowym przeciwnikiem, czyli Pogonią Siedlce oraz ekipami z III ligi: Wólczanką Wólka Pełkińska, Legią II Warszawa, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Stalą Stalowa Wola.

Przed nami okres bardzo ciężkich treningów w przerwie zimowej, a wiosną czeka nas walka o to, by piąć się w ligowej tabeli – uważa Rafał Król, kapitan Motoru. – Wiadomo, że początek obecnego sezonu był trudny i trochę głupio traciliśmy wtedy punkty. Końcówka rundy jesiennej okazała się dużo lepsza i chcemy to podtrzymać oraz regularnie punktować od początku drugiej części sezonu – dodaje.

Pierwszy mecz o stawkę w 2021 roku czeka nasz zespół 27 lutego. Formalnie będzie to ostatni mecz rundy jesiennej, w którym Motor zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

Przypominamy plan test-meczów przed rundą wiosenną:


Komentarze