Aktualności

Michał Żebrakowski piłkarzem Motoru

21/06/2022

Czas na pierwszy letni transfer! Nowym piłkarzem Motoru został Michał Żebrakowski. Napastnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

25-letni zawodnik pochodzi z Rzeszowa i przygodę z piłką rozpoczynał w tamtejszej Stali, gdzie zadebiutował w pierwszym zespole w 2014 roku. Następnie występował w Lechii Gdańsk, Siarce Tarnobrzeg, Arce Gdynia, Górniku Łęczna, Warcie Poznań oraz Wigrach Suwałki. W ostatnim z wymienionych klubów spędził trzy poprzednie sezony. W minionych rozgrywkach strzelił siedem bramek w 17 występach.

Ogółem Żebrakowski ma na swoim koncie po pięć meczów na poziomie Ekstraklasy i Fortuna Pucharu Polski, 35 spotkań na zapleczu krajowej elity oraz 59 gier na drugoligowych boiskach. Nasz nowy snajper mierzy aż 193 cm wzrostu i waży 82 kg. W przeszłości zanotował trzy mecze i jednego gola w barwach reprezentacji Polski do lat 20. Michał, witamy w Motorze!

- Cieszymy się z tego, że udało nam się sfinalizować ten transfer – przyznaje Stanisław Szpyrka, trener Motoru. – Michał to zawodnik z dużym potencjałem, który na pewno dobrze wkomponuje się w zespół. Jego mocne strony to przede wszystkim gra tyłem do bramki oraz utrzymanie piłki. Ponadto, jest piłkarzem o wysokich parametrach, który świetnie gra głową. Wierzymy, że pomoże walczyć drużynie o najwyższe cele i będzie regularnie trafiał do siatki – dodaje.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii