Porażka po meczu walki

27/02/2021

W pierwszym spotkaniu o drugoligowe punkty w 2021 roku nasz zespół przegrał na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. To był mecz pełen walki, a o końcowym wyniku zdecydowało jedno trafienie.

Do przerwy na stadionie w Grudziądzu nie padły żadne gole. Początkowo przewagę miał Motor, ale w kolejnych fragmentach gra się wyrównała. Obie drużyny nie były jednak w stanie w znaczący sposób zagrozić bramce rywale.

Po zmianie stron obraz gry długo wyglądał podobnie. W 65. minucie bliscy objęcia prowadzenia byli gospodarze, ale strzał Jose Embalo w znakomitym stylu obronił Sebastian Madejski.

Kolejnej groźnej sytuacji Portugalczyk już nie zmarnował i w 77. minucie trafił na 1:0. Więcej goli w tej rywalizacji nie padło i żółto-biało-niebiescy zakończyli mecz bez zdobyczy punktowej.

Olimpia Grudziądz – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Embalo 77

Olimpia: Sujecki – Ciechanowski, Witasik, Obst, Jarosz, Widejko (77 Tadlaoui), Popalizay (60 Graczyk), Zawada (60 Leszczyński), Gulczyński, Płatek (67 Gabor), Embalo

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Cichocki, Bogacz, Duda (83 Pakulski), Swędrowski, R. Król, Wójcik (67 Ceglarz), Moskwik (84 Jagodziński), Ropski (67 Świderski)

Żółte kartki: Widejko, Witasik, trener Zbigniew Smółka, Embalo – Grodzicki, Swędrowski

Sędziowała: Ewa Augustyn (Gdańsk)