Aktualności

Akademia przygotowuje się do grania

23/02/2021Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią do gry wracają zespoły z naszej Akademii. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią drużyny z rozgrywek centralnych. W drugiej połowie marca natomiast wystartują zmagania wojewódzkie. 

Nadchodząca runda zapowiada się niezwykle ciekawie w przypadku zespołu do lat 19. Po awansie z Ligi Wojewódzkiej obowiązki trenera drużyny przejął Tomasz Jasik. Juniorzy starsi zagrają pod jego wodzą w Lidze Makroregionalnej. W grupie D będą rywalizowali z siedmioma innymi ekipami - Stalą Rzeszów, SMS Resovią Rzeszów, Górnikiem Łęczna, Orlętami Kielce, Koroną II Kielce, Sandecją Nowy Sącz oraz Garbarnią Kraków.

 - Mocno przygotowujemy się do pierwszego meczu - mówi trener Tomasz Jasik. - Spotkanie ze Stalą da nam odpowiedź na kilka kluczowych pytań. Przede wszystkim dowiemy się, w jakim kierunku zmierzamy. Zobaczymy jak, to wszystko się ułoży. W okresie przygotowawczym wprowadziliśmy formacyjne treningi z zawodnikami rezerw i zespołu U-17. Nam wszystkim zależy na poprawianiu indywidualnych umiejętności i osiągnięciu jak najlepszych rezultatów na koniec sezonu w każdej z grup - dodaje.

Żółto-biało-niebiescy zmagania zainaugurują 6 marca w Rzeszowie, gdzie zagrają z miejscową Stalą.

Tego samego dnia do rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów U-17 powrócą piłkarze trenera Kamila Skowrona. Juniorzy młodsi poprzednią rundę zakończyli na czwartym miejscu w tabeli i trzeba dodać, że do podium zabrakło im naprawdę niewiele, bo tylko lepszego bilansu bramkowego. Do rundy wiosennej w CLJ został im już tylko nieco ponad tydzień. Nie wykluczone, że do tej pory w zespole pojawi się kilka wzmocnień. 

 - Przygotowania do wiosny w naszym przypadku są bardzo intensywne - przekonuje trener Kamil Skowron. - Trenujemy codziennie, zarówno nad aspektami piłkarskimi jak i motoryką. Zima co prawda nie ułatwiała nam pracy, ale staraliśmy się w jakiś sposób to przeskoczyć. Liga na wiosnę będzie jeszcze bardziej wyrównana. O punkty może być trochę trudniej. Mimo wszystko chcielibyśmy zaprezentować się lepiej niż na jesieni -  kończy.

Juniorzy młodsi pierwszy mecz wiosny zagrają 7 marca na wyjeździe z beniaminkiem, Stalą Rzeszów.

Dwa tygodnie później zmagania w lubelskiej KEEZA Klasie Okręgowej rozpocznie Motor II. Piłkarze rezerw mają jasny cel - awans do IV Ligi. Podopieczni Wojciecha Stefańskiego już jesienią zrobili sobie pod to dobry grunt. W poprzedniej rundzie zanotowali komplet zwycięstw i w zmagania rewanżowe wejdą z 12 punktami przewagi nad drugą Janowianką Janów Lubelski. Również sparingowe mecze rezerw mogą napawać optymizmem. W ramach zimowych przygotowań zagrali sześć spotkań, z czego cztery wygrali.

Motor II rozpocznie wiosenne granie od wyjazdu do Kurowa na mecz z tamtejszą Garbarnią. Spotkanie zostało zaplanowane na 20 marca.

W zmaganiach wojewódzkich będą także uczestniczyli trampkarze starsi. Żółto-biało-niebiescy po spadku z Centralnej Ligi Juniorów U-15 będą walczyć w grupie A z Górnikiem Łęczna, Unią Hrubieszów, Wisłą Puławy, Orlętami Łuków, Startem 1944 Krasnystaw i Lublinianką. Z dwoma ostatnimi drużynami nasz zespół mierzył się w meczach kontrolnych. W spotkaniu ze Startem padł remis 2:2, natomiast z rywalami zza miedzy żółto-biało-niebiescy wygrali 6:0. 

 - Do startu rozgrywek zostało nam jeszcze kilka sparingów - mówi Rafał Wej. - Jestem zadowolony z postawy swoich zawodników w meczach kontrolnych jak i w całych przygotowaniach. Indywidualnie zrobili bardzo duże postępy. Ogólnie poziom poszedł do góry. Staramy się cały czas poprawiać naszą grę. Teraz, po spadku, zapewne będziemy faworytem. Patrzę na te nadchodzące rozgrywki z dużym optymizmem - przekonuje szkoleniowiec.

"Motorowcy" swój pierwszy mecz w Lidze Wojewódzkiej zagrają 20 marca na wyjeździe, a ich rywalem będzie Lublinianka.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii