Druga wygrana juniorów młodszych

13/03/2021

Drużyna do lat 17 zanotowała drugie zwycięstwo tej wiosny. Żółto-biało-niebiescy pokonali na własnym terenie Górnika Łęczna 3:1.

Podopieczni Kamila Skowrona chcieli pokazać dominację od samego początku. Już w 9. minucie otworzyli wynik, dzięki czemu mogli zacząć dyktować warunki. "Motorowcy" w tej części meczu wyróżniali się na tle rywali, którzy nie umieli wykreować sobie dogodnej sytuacji. Do przerwy nasz zespół jeszcze raz trafił do siatki łęcznian i po 45 minutach miał dwie bramki zaliczki.

Po zmianie stron goście zabrali się do odrabiania strat. Już 6 minut po wznowieniu gry udało im się pokonać naszego golkipera. Żółto-biało-niebiescy nie pozostali bierni - w 61. minucie podwyższyli na 3:1. Górnik w tej sytuacji nie miał wyjścia i postawił na atak. Podopieczni Kamila Skowrona umiejętnie wykorzystywali luki w obronie przeciwnika i do końcowego gwizdka udało im się stworzyć kilka groźnych akcji, żadna jednak nie zakończyła się bramką. Mimo wszystko nasi juniorzy pewnie zainkasowali komplet oczek.

- Na pewno wygraliśmy zasłużenie - przekonuje trener Kamil Skowron. - Chyba w żadnym momencie tego spotkania rywal poważnie nam nie zagroził. Wygrana cieszy, ale ja jestem również zadowolony ze stylu, jaki zaprezentowaliśmy. Nawet przy dwubramkowym prowadzeniu nie cofnęliśmy się w nasze pole karne, ale cały czas staraliśmy się grać do przodu. Szkoda, że nie udało się ostatecznie poprawić wyniku, ale mimo wszystko jesteśmy usatysfakcjonowani - kończy.

Drużyna U-17 kolejny mecz zagra na wyjeździe 20 marca. Rywalem "Motorowców" będzie AP TOP 54 Biała Podlaska.

Motor Lublin - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)
Bramki: Szabłowski 9, Łopuszyński 33, Wlizło 61 - Brzyski 51

Motor: Bartnik - Lemiecha, Złomańczuk, Szabłowski, Nasalski, Wojtowicz, Kutyła, Wlizło, Sypeń, Łopuszyński, Jakubaszek oraz Chabrowski, Piwko, Pytka, Wojciechowski, Cyrankiewicz, Donda, Tracz

Górnik: Latała - Bronowicki, Kudła, Jawidzyk, Pendel, Zabłotny, Perdun, Brzyski, Szałachowski, Rabczewski, Bałaszek oraz Kiliszek, Szafran, Kłos, Szczerba, Gęca, Neckar, Chodun