Aktualności

Komplet punktów w derbach regionu

14/03/2021

Zespół do lat 19 zapisał na swoim koncie drugą wygraną w drugim meczu wiosny w Lidze Makroregionalnej. Podopieczni Tomasza Jasika pokonali na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1. Obydwie bramki dla naszej drużyny zdobył Jakub Knap.

Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami było dość wymagające dla żółto-biało-niebieskich. Jesienne starcia z Górnikiem w Lidze Wojewódzkiej były trudne i teraz sytuacja nie wyglądała inaczej. "Motorowcy" znaleźli drogę do bramki rywali w 30. minucie. Jakub Knap otworzył wynik i podopiecznym Tomasza Jasika grało się nieco łatwiej. 

Po przerwie nasi juniorzy wrzucili wyższy bieg. Raz po raz stwarzali sytuacje i dzięki jednej z nich powiększyli prowadzenie. Dwubramkowa zaliczka dała im więcej swobody. Wydawało się, że wynik się już nie zmieni. Zielono-czarni jednak zdołali strzelić gola honorowego w końcówce. Ostatnie minuty były trochę nerwowe, ale koniec końców żółto-biało-niebiescy wywieźli z Łęcznej zwycięstwo.

- Mogliśmy wygrać wyżej, nie wykorzystaliśmy swojej przewagi - mówi Tomasz Jasik. - Mieliśmy posiadanie, dużo atakowaliśmy, szczególnie z kontry. Mieliśmy jednak drobne problemy z finalizacją akcji. To odbiło nam się czkawką. Rywal strzelił w końcowej fazie meczu i do końca pojawiło się trochę niepotrzebnych nerwów. Utrzymaliśmy ten wynik. Było widać, że jakość piłkarska jest po naszej stronie. Trzeba pochwalić chłopaków za ambicję, zaangażowanie i przede wszystkim wygraną w derbach, bo takie starcia z reguły nie są łatwe - dodaje szkoleniowiec.

Zespół U-19 zagra ponownie już 21 marca. "Motorowcy" zagrają na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz.


Górnik Łęczna - Motor Lublin 1:2 (0:1)
Bramki dla Motoru: Knap 30, 48

Motor: Szewczak - Nowakowicz (Skorek 85), Sobstyl (Kukulski 75), Ściegienny (Skotnicki 66), Wójcik, Wójtowicz (Skowronek 75), Zbiciak, Kosior (Wegrzyn 70), Futa, Gierała (Frąckowiak 65), Knap

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii