Minimalna porażka w Rzeszowie

24/04/2021

Naszym juniorom starszym nie udało się wygrać w meczu na szczycie grupy D Ligi Makroregionalnej U-19. Żółto-biało-niebiescy w wyjazdowym spotkaniu ulegli Stali Rzeszów 1:2.

Przed przymusową przerwą oba zespoły prezentowały bardzo podobną dyspozycję, dlatego też w tym meczu można było spodziewać się bardzo zaciętego starcia. Zwłaszcza że lider mierzył się z drugą drużyną w tabeli. Stal traciła do "Motorowców" trzy punkty. Sam mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla naszych zawodników. Gol Kamila Wędrochy w 13. minucie sprawił, że podopieczni Tomasza Jasika wyszli na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy gra była w miarę wyrównana. Po przerwie Stal ruszyła do ataku. Nasi juniorzy nie zdołali zatrzymać napierającego rywala, przeciwnik strzelił dwukrotnie, a żółto-biało-niebiescy wrócili do Lublina bez punktów.

- Dużo nauczyliśmy się dzięki temu spotkaniu - mówi trener Tomasz Jasik. - Trzeba pochwalić moich zawodników, bo dali z siebie wszystko. W drugiej połowie pojawiły się błędy, które kosztowały nas stratę punktów. Myślę, że to wynikało po prostu ze zmęczenia. Mimo wszystko jestem zadowolony. Chłopaki pokazali się z dobrej strony i zostawili sporo zdrowia na boisku - przekonuje.

Juniorzy starsi kolejne spotkanie rozegrają 1 maja. Na własnym boisku zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

Stal Rzeszów - Motor Lublin 2:1 (0:1)

Bramki: Wojtyło 57,69 - Wędrocha 13

Stal: Pęksa - Walas, Wojtyło, Płocica (55 Gawlak), Kędzior, Peda, Kuchnia, Mazur, Musik (86 Małunow), Piorżyński, Ofiara

Motor: Szewczak - Nowakowicz, Zając, Sypeń (46 Kutyła), Węgrzyn, Kukulski (80 Skotnicki), Skowronek (75 Surowski), Lemiecha (46 Lis), Drobik, Frąckowiak, Wędrocha

Wygrywamy w Gdańsku i zdobywamy pierwszy komplet punktów w PKO BP Ekstraklasie!