Pechowa inauguracja drużyny U-16

25/08/2021

Od porażki 1:2 zaczęli sezon juniorzy trenera Mirosława Komara. Mimo wielu dogodnych sytuacji i optycznej przewagi w meczu w Krasnymstawie to gospodarze okazali się lepsi o jedną bramkę. Gola dla naszej drużyny zdobył Kacper Więczkowski.

- Szybko straciliśmy bramkę, w 8. minucie po akcji w bocznej strefie boiska zakończonej dośrodkowaniem. Mecz miał wyrównany przebieg. Pierwsze 20 minut było słabe w naszym wykonaniu. Potem przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. Doprowadziliśmy do wyrównania. Mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, z których przynajmniej dwie powinny zakończyć się trafieniem. Niestety finalizacja kulała i do przerwy było 1:1. Początek drugiej połowy był wyrównany. A im bliżej końca, tym mieliśmy coraz większą przewagę i wykreowaliśmy sporo okazji na gola. W 85. minucie poszła jednak kontra i rywale strzelili nam na 2:1, przez co niestety przegraliśmy. Na wyniku zaważyły zbyt łatwo stracone bramki. Padły one w sytuacjach, w których spokojnie mogliśmy tego uniknąć. Kluczowy był także brak skuteczności przy finalizacji, o którym decydują umiejętności czysto piłkarskie. Nam niestety tego dzisiaj zabrakło - podsumował spotkanie trener Mirosław Komar.

Start 1944 Krasnsytaw - Motor Lublin 2:1 (1:1)
Bramka dla Motoru: 42 minuta Więczkowski Kacper.

Motor U-16: Ilczuk - Świerszcz, Gryczka, Murzacz, Czuba, Paździerski (46 Knapp), Więczkowski, Wilkowicz (46 Siwiec Nikodem), Zygmunt, Łukasik (60 Robaczyński), Sikora (70 Bujak)