Aktualności

Powiślak pokonany

12/08/2021

W meczu 2. kolejki 4. Ligi Grupy I Motor II Lublin pokonał Powiślak Końskowola 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mikołaj Kosior, Bartosz Janiszek i  Dawid Gierała.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy na początku rywalizacji stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Z upływem czasu kontrolę nad meczem zaczęli przejmować nasi zawodnicy, jednak do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron Motor zamienił przewagę optyczną na bramki. Dzięki temu w 61. minucie było już 2:0 dla naszych rezerw. Kiedy wydawało się, że konfrontacja zakończy się spokojnym zwycięstwem gospodarzy, w 85. minucie kontaktowego gola zdobyli goście. Po tym trafieniu rywale zdecydowanie ruszyli do ataku, ale żółto-biało-niebiescy wytrzymali napór przeciwnika i wyprowadzili zabójczy kontratak, po którym Dawid Gierała ustalił wynik na 3:1.

- Jesteśmy zadowoleni z meczu, a głównie z drugiej połowy, w której zagraliśmy dużo lepiej niż w pierwszej. W pierwszych 45 minutach mieliśmy duże problemy pod naszą bramką, jak i bramką przeciwnika. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, których nie mogliśmy zamienić na gole. Gra w obronie, też nie wyglądała tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Powiślak miał kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Na szczęście wyszliśmy obronną ręką z tych opresji. Druga połowa bardzo dobra, zmiany na plus i dominacja do 85. minuty. Niestety przy 2:0 nastąpiła chwila rozprężenia, a bramka stracona po rzucie karnym wprowadziła nerwowość. Na szczęście w końcówce zdołaliśmy trafić na 3:1 i trzy punkty zostały w Lublinie. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Szacunek dla chłopaków - podsumował spotkanie trener rezerw Wojciech Stefański.

Kolejne spotkanie naszego drugiego zespołu zostanie rozegrane 14 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Leszczyńskiego. Motor II zmierzy się wówczas w derbach miasta z Lublinianką Lublin.

Motor II Lublin - Powiślak Końskowola 3:1 (0:0)
Bramki:
Kosior 57, Janiszek 61, Gierała 90 - Pryliński 85

Motor II: Lach - Łopuszyński, Cichocki, Pytka, Janiszek, Bednarczyk (89 Wójcik), Polak, Król (46 Gierała), Knap (80 Śledź), Baryła (89 Ściegienny), Ropski (46 Kosior)

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii