Powiślak pokonany

12/08/2021

W meczu 2. kolejki 4. Ligi Grupy I Motor II Lublin pokonał Powiślak Końskowola 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mikołaj Kosior, Bartosz Janiszek i  Dawid Gierała.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy na początku rywalizacji stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Z upływem czasu kontrolę nad meczem zaczęli przejmować nasi zawodnicy, jednak do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron Motor zamienił przewagę optyczną na bramki. Dzięki temu w 61. minucie było już 2:0 dla naszych rezerw. Kiedy wydawało się, że konfrontacja zakończy się spokojnym zwycięstwem gospodarzy, w 85. minucie kontaktowego gola zdobyli goście. Po tym trafieniu rywale zdecydowanie ruszyli do ataku, ale żółto-biało-niebiescy wytrzymali napór przeciwnika i wyprowadzili zabójczy kontratak, po którym Dawid Gierała ustalił wynik na 3:1.

- Jesteśmy zadowoleni z meczu, a głównie z drugiej połowy, w której zagraliśmy dużo lepiej niż w pierwszej. W pierwszych 45 minutach mieliśmy duże problemy pod naszą bramką, jak i bramką przeciwnika. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, których nie mogliśmy zamienić na gole. Gra w obronie, też nie wyglądała tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Powiślak miał kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Na szczęście wyszliśmy obronną ręką z tych opresji. Druga połowa bardzo dobra, zmiany na plus i dominacja do 85. minuty. Niestety przy 2:0 nastąpiła chwila rozprężenia, a bramka stracona po rzucie karnym wprowadziła nerwowość. Na szczęście w końcówce zdołaliśmy trafić na 3:1 i trzy punkty zostały w Lublinie. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Szacunek dla chłopaków - podsumował spotkanie trener rezerw Wojciech Stefański.

Kolejne spotkanie naszego drugiego zespołu zostanie rozegrane 14 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Leszczyńskiego. Motor II zmierzy się wówczas w derbach miasta z Lublinianką Lublin.

Motor II Lublin - Powiślak Końskowola 3:1 (0:0)
Bramki:
Kosior 57, Janiszek 61, Gierała 90 - Pryliński 85

Motor II: Lach - Łopuszyński, Cichocki, Pytka, Janiszek, Bednarczyk (89 Wójcik), Polak, Król (46 Gierała), Knap (80 Śledź), Baryła (89 Ściegienny), Ropski (46 Kosior)

Wróć do aktualności
Lista transferowa Motoru Lublin
Wzmocnienia w pionie sportowym i administracyjnym
Piłkarze Motoru Lublin wrócili do treningów

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii