Rezerwy po raz kolejny zwycięskie. Powiślak Końskowola - Motor II Lublin 2:3

23/10/2021

Komplet punktów wraca do Lublina. W ramach 13. kolejki Hummel IV ligi druga drużyna udała się do Końskowoli, gdzie po zaciętym meczu okazała się lepsza od Powiślaka.

Powiślak postawił Motorowi twarde warunki od początku spotkania, lecz to nasz zespół pierwszy znalazł drogę do siatki rywala. W 13. minucie Maciek Baryła ładnie opanował długą piłkę z głębi pola, wprowadzając się równocześnie w pole karne Powiślaka. Posłał płaskie podanie do wbiegającego na piąty metr Dawida Gierały, który dopełnił tylko formalności. Gospodarze nie pozostawali bierni, z minuty na minutę coraz śmielej atakując naszą bramkę. W 29. minucie jeden z takich ataków zamienili na wyrównującego gola. Dośrodkowanie z prawej flanki trafiło na głowę napastnika Powiślaka, a ten nie pomylił się w dogodnej sytuacji. Słabszy fragment gry w drugiej części pierwszej połowy został przez gospodarzy skrupulatnie wykorzystany. W 40. minucie strzał gracza Powiślaka ręką zatrzymał nasz obrońca i sędzia nie mając wątpliwości wskazał na wapno. Rzut karny ustalił wynik pierwszej części spotkania na korzyść podpiecznych Radosława Muszyńskiego. 2:1. Motor na drugą połowę wyszedł niezwykle zmotywowany, co skutkowało szybkim wyrównaniem stanu meczu. Arek Bednarczyk potężnie huknął z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w siatce. 50. minuta i na zegarze remis - 2:2. W 64. minucie na boisku zameldował się Michał Wojtowicz i już minutę później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Powiślaka. Nie pomylił się, dając naszej drużynie prowadzenie, którego Motorowcy już nie oddali.

- Do momentu utraty bramki kontrolowaliśmy przebieg spotkania, potrafiliśmy tworzyć groźne sytuacje, szybko wyszliśmy na prowadzenie. Stracona bramka podobnie jak w poprzednim meczu wybiła nas z rytmu. Zabrakło nam cierpliwości, przeciwnik wykorzystał nasz słabszy fragment gry. W przerwie powiedzieliśmy sobie, co nie funkcjonuje, i co należy poprawić. Wyszliśmy na drugą część spotkania bardzo zmobilizowani, co przełożyło się na dwie strzelone bramki i zdobycie kompletu punktów, z czego bardzo się cieszę. - ocenił po meczu trener Wojciech Stefański.

KS Powiślak Końskowola - Motor II Lublin 2:3 (2:1)

Bramki: Pryliński x2 - Gierała, Bednarczyk, Wojtowicz

Motor II: Nowak - Janiszek, Knap (81' Śledź), Bednarczyk, Ściegienny, Łopuszyński, Kafel (64' Wojtowicz), Baryła (74' Sobstyl), Gierała (84' Wójcik), Kunca

Żółte kartki dla Motoru: Frąckowiak, Gierała, Sobstyl