Triumf nad wiceliderem

22/03/2021

Podopieczni Tomasza Jasika wciąż niepokonani w Lidze Makroregionalnej! Nasi juniorzy starsi pokonali rówieśników z Sandecji Nowy Sącz 2:0.

Początek tego spotkania, jak się okazało, był kluczowym fragmentem tego spotkania. Żółto-biało-niebiescy ruszyli do ataku, a wynik otworzyli już w 4. minucie. Po faulu bramkarza sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie egzekwował Jakub Knap. W 22. minucie prowadzenie "Motorowców" powiększył Kacper Nowakowicz, dzięki temu naszym zawodnikom grało się już dużo łatwiej. Podopieczni Tomasza Jasika dwubramkową zaliczkę utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron sądeczanie ruszyli do ataku. Żółto-biało-niebiescy jednak umiejętnie się bronili i nie pozwalali rywalom na stworzenie większego zagrożenia pod swoją bramką. Co więcej, nasz zespół cały czas starał się kontrować. Ostatecznie, niestety zabrakło skuteczności. Dodajmy, że gry przez całe spotkanie nie ułatwiał padający śnieg. To jednak nie przeszkodziło naszym juniorom w zainkasowaniu kolejnego kompletu punktów.

- Dobrze weszliśmy w ten mecz - mówi Tomasz Jasik. - Te dwie szybkie bramki trochę ustawiły mecz. Mimo wszystko mieliśmy jeszcze sporo sytuacji, których nie udało nam się wykorzystać. To zafundowało nam sporo nerwów, szczególnie w drugiej połowie. To spotkanie mogliśmy zakończyć dużo wcześniej. Trzeba jednak pochwalić drużynę, bo utrzymali ten wynik. Pokazali dyscyplinę taktyczną i doświadczenie. Cieszymy się ze zwycięstwa - dodaje szkoleniowiec.

Żółto-biało-niebiescy następne spotkanie rozegrają 28 marca w Kielcach. Ich rywalem będzie drugi zespół miejscowej Korony.

Motor Lublin - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (2:0)
Bramki: Knap 4, Nowakowicz 22

Motor: Szewczak - Nowakowicz, Skowronek, Sobstyl, Wójcik, Zbiciak, Śledź, Kosior, Futa, Gierała, Knap oraz Zan, Ściegienny, Kaczanowski, Wójtowicz, Drobik, Chrześcijanek, Wędrocha

Sandecja: Burek - Kuźma, Zych, Salamon, Dzięgiel, Chlipała, Sławecki, Jaworski, Oleksy, Kuc, Kołodziej oraz Hajduk, Adamczyk, Sandera, Kusiak, Zygmunt