Aktualności

Weekend spod znaku Górnika Łęczna

12/03/2021

Przed nami drugi wiosenny weekend z rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów i Ligi Makroregionalnej. Oba nasze zespoły, w swoich kategoriach wiekowych zagrają z Górnikiem Łęczna.

Juniorzy młodsi zagrają z zielono-czarnymi w pierwszym meczu rundy na własnym boisku. Podopieczni Kamila Skowrona tydzień temu pokonali na wyjeździe innego beniaminka Centralnej Ligi Juniorów, Stal Rzeszów 3:2. Łęcznianie także zainkasowali trzy punkty - wygrali na własnym boisku z Koroną Kielce 2:1. Trudno jest więc jednoznacznie określić faworyta w tym spotkaniu. 

 - Przeciwnik na pewno postawi twarde warunki - mówi trener Kamil Skowron. - Rywale będą chcieli pokazać swoją ambicję i zaangażowanie. Tak zazwyczaj wyglądają spotkania z beniaminkami na początku rundy. Liczę, że z czasem pojawi się więcej gry czysto technicznej, piłkarskiej. My będziemy starali się pokazać z jak najlepszej strony. Wierzymy, że trzy punkty zostaną w Lublinie - dodaje.

Mecz naszych juniorów młodszych rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00, a zostanie rozegrany na bocznym boisku Areny Lublin.

Dzień później swoje spotkanie czeka drużynę do lat 19. Podopieczni Tomasza Jasika zaczęli zmagania w Lidze Makroregionalnej "z wysokiego C". Żółto-biało-niebiescy rozbili u siebie rzeszowską Stal 5:1. Ich najbliżsi rywale z Górnika również wygrywali w minionym tygodniu. Zielono-czarni pokonali rezerwy Korony Kielce 2:1 w starciu wyjazdowym.

- Do Łęcznej jedziemy walczyć - przekonuje Tomasz Jasik. - Dobrze znamy drużynę Górnika, bo graliśmy z nią w Lidze Wojewódzkiej. Wówczas to był nasz najgroźniejszy rywal. Teraz także jesteśmy gotowi na wymagające spotkanie, tym bardziej że zielono-czarni na pewno podbudowali się wyjazdowym zwycięstwem z Koroną po trudnym meczu. My chcemy się dobrze zaprezentować, tak samo jak zrobiliśmy to ostatnio. Będziemy walczyć o pełną pulę - kończy szkoleniowiec.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii