Wracamy do gry!

23/04/2021Wracamy do rozgrywek pełną parą! Zespoły U-19 i U-17 wznowią rywalizację w ligach centralnych, podobnie do drużyny do lat 15, grającej w Lidze Wojewódzkiej. W rytmie nadal są natomiast piłkarze Motoru II, którzy w ten weekend zagrają w Stróży.

W sobotę, jako pierwsi zagrają podopieczni Wojcieicha Stefańskiego. Nasze rezerwy nadal nie znalazły pogromcy w lubelskiej KEEZA Klasie Okręgowej. Ostatnio żółto-biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Garbarnię Kurów 8:0, teraz zmierzą się z LKS-em Stróża, również w charakterze gości. "Motorowcy" będą w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem - ich najbliższy rywal zajmuje 14. miejsce w tabeli.

- Jesteśmy gotowi na kolejne starcie w lidze - mówi Wojciech Stefański. - Każdy mecz jest dla nas szansą do rozwoju, zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Szanujemy każdego rywala i na pewno damy z siebie sto procent - dodaje szkoleniowiec.

Spotkanie Motoru II Lublin w Stróży rozpocznie się w sobotę o 14:00.

Pół godziny później, pierwszy raz po przymusowej przerwie zagrają juniorzy starsi. Podopieczni Tomasza Jasika są liderem grupy D w Lidze Makroregionalnej, a ich najbliższy rywal będzie Stal Rzeszów - druga ekipa w stawce. "Żurawie" w trzech dotychczasowych meczach zanotowały dwa zwycięstwa i porażkę. Spotkanie zapowiada się więc na niezwykle wyrównane.

Żółto-biało-niebiescy zagrają na wyjeździe ze Stalą Rzeszów w sobotę o 14:30.

Niedzielne zmagania otworzy starcie trampkarzy starszych w Hrubieszowie z tamtejszą Unią. Podopieczni Rafała Weja rozpoczęli rundę wiosenną od zwycięstwa 2:0 nad Lublinianką. Teraz czeka ich dopiero drugi mecz w trwającej kampanii. Dodajmy, że piłkarze z Hrubieszowa na inaugurację także zanotowali wygraną. Pokonali Wisłę Puławy 2:1.

Mecz Motoru w Lidze Wojewódzkiej został zaplanowany na godzinę 11:00 w sobotę.

Weekendowe granie zakończy drużyna U-17. Żółto-biało-niebiescy w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów podejmą na boisku bocznym Areny Lublin ekipę rzeszowskiej Stali. Chociaż "Motorowcy" są wiceliderem tabeli, to mogą spodziewać się trudnej przeprawy w tym meczu. Zespół z Podkarpacia jest beniaminkiem i na pewno będzie chciał udowodnić swoją wartość w tym starciu.

- Przede wszystkim cieszymy się, że znów możemy grać - przekonuje trener Kamil Skowron. - Co do samego meczu, to jest to spora niewiadoma. Zmierzą się dwa równe zespoły. Po takiej przerwie możemy spodziewać się wszystkiego. Mamy plan na to spotkanie i chcemy, żeby trzy punkty zostały w Lublinie - kończy.

Mecz juniorów młodszych rozpocznie się w niedziele o 13:00

Wróć do aktualności
Informacje dla kibiców przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Piknik rodzinny przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Trening otwarty dla karnetowiczów - 21 maja

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii