Wygrana trampkarzy w miejskich derbach

20/03/2021

Drużyna do lat 15 zaliczyła udaną inaugurację rozgrywek Ligi Wojewódzkiej. Żółto-biało-niebiescy pokonali w miejskich derbach Lubliniankę 2:0. Autorem obu trafień dla naszej drużyny był Borys Kisiel.

Spotkanie od początku szczególnie nie obfitowało w emocjonujące akcje. Gra była dość wyrównana, chociaż lekką optyczną przewagę mieli żółto-biało-niebiescy.

W drugiej odsłonie "Motorowcy" wrzucili wyższy bieg. Lublinianka ograniczyła się natomiast do blokowania dostępu do własnej bramki. Mur ustawiony przez gospodarzy runął w 63. minucie. Po faulu w polu karnym sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Borys Kisiel. Ten sam zawodnik trafił także siedem minut później. Podopieczni Rafała Weja mieli jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie nie udało im się ich wykorzystać.

- To było bardzo wyrównane spotkanie - mówi Rafał Wej. - Rzut karny trochę ustawił to spotkanie. Mimo wszystko Lublinianka "nie położyła się", tylko zagrała dobry mecz. Szczerze mówiąc, pod względem wizualnym nie były to szczególnie atrakcyjne zawody. Początki zawsze są trudne, mam nadzieję, że w kolejnych meczach zaprezentujemy się dużo lepiej. Bardzo cieszymy się z kompletu punktów na inaugurację - kończy szkoleniowiec.

Nasza drużyna U-15 kolejny mecz zagra 28 marca. Zmierzy się wtedy na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Lublinianka - Motor Lublin 0:2 (0:0)