Wygrana w derbach miasta

17/08/2021

Za nami derby Lublina rozgrywane w ramach 3. kolejki 4. Ligi Grupy I. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Motoru II Lublin.

Rywalizację od kilku groźnych akcji rozpoczął Motor, jednak z biegiem czasu to gospodarze zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce i tworzyć niebezpieczne sytuacje, szczególnie po stałych fragmentach gry, które egzekwował były zawodnik żółto-biało-niebieskich, Tomasz Brzyski. Pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem 0:0.

Drugą część gry od ataków zaczęła Lublinianka, co znalazło przełożenie na wynik w 60. minucie, kiedy to na raty bramkę zdobył kolejny z byłych graczy Motoru, Michał Paluch. Utrata gola podziałała niezwykle mobilizująco na zawodników naszej drużyny i już pięć minut później mieliśmy remis 1:1 po strzale Dawida Gierały. W 73. minucie Motor objął natomiast prowadzenie po akcji, którą zakończył Cezary Polak. Po tej bramce rywale rzucili się do ataku, tym samym dając okazję do niebezpiecznych kontr dla naszych zawodników. Żadna z drużyn nie zdołała już jednak zmienić rezultatu.

- Mecz fajny do oglądania, dużo sytuacji bramkowych z obu stron. Uważam, że spotkanie było wyrównane. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, ale trzeba powiedzieć, że momentami sprzyjało nam szczęście. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo wiadomo, że to jest prestiżowy mecz. Wygrana nie przyszła nam w łatwy sposób, musieliśmy ją wywalczyć. Zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku - podsumował spotkanie trener Wojciech Stefański.

KS Lublinianka - Motor II Lublin 1:2 (0:0)