Wzmocnienia w pionie sportowym i administracyjnym

18/06/2024

Motor Lublin rozwija struktury sportowe i administracyjne. W klubie pojawił się nowy Dyrektor Sportowy – Michał Wlaźlik, Dyrektor Akademii i Wicedyrektor ds. sportowych – Grzegorz Koprukowiak oraz Dyrektor Administracji – Aleksandra Wiater.

Rolę Dyrektora Sportowego przejmuje Michał Wlaźlik. W latach 2010-2015 pełnił on funkcję Dyrektora Sportowego Widzewa Łódź. Następnie, był Doradcą Strategicznym w Escoli Varsovia, a w ostatnich sześciu latach odpowiadał za rozwój Stali Rzeszów. W Rzeszowie tworzył środowisko do rozwoju trenerów i zawodników, na czym skorzystał m.in. sprowadzony z Wisły Kraków trener Mateusz Stolarski.

Witam serdecznie wszystkich sympatyków Motor Lublin. Awans do PKO BP Ekstraklasy stawia przed nami duże wymagania odnośnie klubu i rozwoju drużyny. Wspólnie z Grzegorzem Koprukowiakiem będziemy wspierać sztab trenera Stolarskiego, tak by mógł przygotować zawodników, których będziecie oglądać z rumieńcami na policzkach. Planujemy wzmocnić rywalizację w każdej formacji, prócz boków obrony – powiedział nowy Dyrektor Sportowy żółto-biało-niebieskich.

Dyrektorem Akademii Motoru Lublin oraz Wicedyrektorem ds. sportowych zostanie Grzegorz Koprukowiak, który w roli szefa Akademii po 30 czerwca br. zastąpi Artura Gadzickiego. Grzegorz to współtwórca projektu Scouts for Football. Przez trzy lata współpracował z Akademią Legii Warszawa oraz reprezentacją Norwegii U-20 podczas Mistrzostw Świata 2019, a od 2021 roku pracował w Pogoni Siedlce jako Menadżer klubu i Dyrektor Sportowy. Wykładał i realizował studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W ramach swoich obowiązków będzie też odpowiedzialny za skauting i wsparcie procesu transferowego.

Dołączenie do Motoru Lublin i możliwość poprowadzenia jego Akademii jest dla mnie atrakcyjnym wyzwaniem. Chciałbym, żeby nasza Akademia zaczęła dostarczać jakościowych piłkarzy dla pierwszej drużyny. W tym celu planujemy rozwinąć też sieć skautingową. – zaznaczył Grzegorz Koprukowiak. 

Wzmocniony zostanie także pion administracji. Jego dyrektorem zostanie Aleksandra Wiater, która z Motorem związana jest od 2016 roku. Współpracę z klubem zaczynała od wolontariatu, którym następnie zarządzała. W 2020 roku została specjalistą ds. administracji. Od grudnia 2022 roku Aleksandra pracowała w dziale licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jest mi niezmiernie miło wrócić do Motoru Lublin, który miał zawsze szczególne miejsce w moim sercu i ponownie wziąć udział w jego rozwoju, tym razem w nowej roli. Zależy mi w pierwszej kolejności na uporządkowaniu działań związanych z administracją i organizacją klubu. Administracja funkcjonuje dobrze, ale w związku z awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej pojawiło się jednak wiele nowych zadań, które musimy zrealizować. Promocja do PKO BP Ekstraklasy to nie tylko większe wymagania pod względem sportowym, ale również organizacyjnym. Chciałabym kontynuować pozytywne zmiany, które rozpoczęły się w ostatnim czasie, a także wprowadzać nowe inicjatywy, które przyczynią się do dalszego rozwoju naszego klubu. – powiedziała nowa Dyrektor Administracji.

Nowych dyrektorów Motoru serdecznie witamy i życzymy samych sukcesów!

Wróć do aktualności
Spotkajmy się na prezentacji drużyny przed sezonem 2024/2025
Kancelaria podatkowa Paczuski Taudul nowym sponsorem Motoru
Remis w ostatnim sparingu przed startem sezonu

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii