Aktualności

Gromimy Zagłębie w Sosnowcu

08/12/2023

W meczu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin rozbił w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 0:4. Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli: Piotr Ceglarz, Kacper Śpiewak, Mathieu Scalet i Sebastian Rudol.

Gospodarze chcieli mocno wejść w mecz i od początku próbowali zdobywać przestrzeń. Motorowcy uspokoili grę i pierwsi zagrozili rywalom, ale podanie wzdłuż bramki Michała Króla nie znalazło adresata. W 10. minucie podopieczni trenera Feio przeprowadzili kolejną dobrą akcję, w której Kacper Śpiewak został sfaulowany przez Marcela Ziemanna w obrębie szesnastki. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego wykorzystał Piotr Ceglarz. W odpowiedzi Zagłębie ruszyło do ataku i było blisko wyrównania. Strzał Marka Fabry wybił tuż sprzed linii bramkowej Mathieu Scalet.

W 18. minucie sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej. Marcel Ziemann otrzymał drugą żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego i musiał opuścić boisko. Parę minut później akcja Krystiana Palacza zakończyła się strzałem po ziemi Bartosza Wolskiego, ale Mateusz Kos pewnie złapał piłkę. W 28. minucie żółto-biało-niebiescy znów byli blisko zdobycia gola, gdy strzał Mariusza Rybickiego trafił w słupek. Gospodarze nie pozostawali jednak bierni i też próbowali szukać swoich okazji. W 33. minucie strzał głową Fabry minimalnie minął bramkę Kacpra Rosy. W końcówce pierwszej części gry szanse dla Motoru mieli jeszcze Kacper Śpiewak oraz Piotr Ceglarz, ale ich uderzenia okazały się niecelne.

Druga połowa to perfekcyjne rozpoczęcie ze strony żółto-biało-niebieskich. W 49. minucie składną akcję i podanie Bartosza Wolskiego wykorzystał sprytnym strzałem Kacper Śpiewak. Motor prowadząc 2:0 i grając z przewagą jednego zawodnika uzyskał pełną kontrolę nad meczem i zaczynał poczynać sobie jeszcze śmielej. W 63. minucie udało się podwyższyć wynik. Podopieczni trenera Feio pograli kombinacyjnie w polu karnym gospodarzy, a akcję wykończył Mathieu Scalet. Parę minut później po kolejnej składnej wymianie podań Bartosz Wolski uderzył w poprzeczkę, a następnie Śpiewak z bliskiej odległości przeniósł piłkę ponad bramką.

Za to w 75. minucie popracować musiał Rosa, który dobrze obronił nieprzyjemny strzał Dawida Ryndaka. Parę chwil później odpowiedzieli Motorowcy. Z rzutu wolnego uderzał Kacper Wełniak, ale Mateusz Kos, mimo trudności, odbił piłkę, a poprawka Wolskiego minęła jego bramkę. W 82. minucie znów było blisko, ale strzał Michała Króla ponownie powstrzymał Kos. W końcowych minutach bezskutecznie próbowali też Damian Sędzikowski, Wolski, czy Kacper Wełniak, którego uderzenie zatrzymało się na słupku. Żółto-biało-niebiescy dopięli swego w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Wynik na 4:0 ustalił Sebastian Rudol, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Tym samym Motor dopisał kolejne trzy ważne punkty do ligowej tabeli, a także wyraźnie poprawił swój bilans bramkowy.

ArcelorMittal Park w Sosnowcu, 8 grudnia 2023 r., godz. 20:30

Zagłębie Sosnowiec 0:4 Motor Lublin

Bramki: 0:1 Piotr Ceglarz 11’ k., 0:2 Kacper Śpiewak 49’, 0:3 Mathieu Scalet 63’, 0:4 Sebastian Rudol 90+2’

Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Kos – Patryk Caliński, Vedran Dalić, Oleksii Bykov, Marcel Ziemann – Dean Guezen (73’ Maksymilian Rozwandowicz), Mike Kawrot (73’ Sebastian Bonecki) – Nikodem Zielonka (57’ Kamil Bębenek), Joel Valencia, Tymoteusz Klupś (73’ Dawid Ryndak) – Marek Fabry

Motor Lublin: Kacper Rosa – Jakub Lis, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (85’ Filip Luberecki) – Michał Król (85’ Dawid Kasprzyk), Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (77’ Marcel Gąsior), Piotr Ceglarz, Mariusz Rybicki (69’ Kacper Wełniak) – Kacper Śpiewak (77’ Damian Sędzikowski)

Żółte kartki: Bykov

Czerwone kartki: Ziemann (2 x żółta kartka)