Historia spotkań z Pogonią Siedlce

05/06/2021

Przed nami czternasty w historii ligowy mecz Motoru z siedlecką Pogonią. Nasza drużyna spotka się z tym rywalem w wyjazdowym starciu o punkty po raz pierwszy od siedmiu lat.

10 sierpnia 1996 – wtedy doszło do premierowej potyczki o stawkę pomiędzy żółto-biało-niebieskimi a niebiesko-białymi. Konfrontacja była rozgrywana na poziomie ówczesnej III ligi, którą tworzyły drużyny z okręgów: Biała Podlaska, Kielce, Lublin, Radom, Siedlce.

W następnych dwóch sezonach „Motorowcy” i Pogoń mierzyli się natomiast szczebel niżej. Później oba zespoły przez 11 lat nie rywalizowały w tej samej klasie rozgrywkowej.

Regularne starcia lublinian z siedlczanami miały miejsce od 2011 do 2014 roku. Na drugoligowych boiskach przez trzy sezony nasz zespół wygrał dwa spotkania, jedno zremisował i trzy potyczki przegrał.

Niesamowity przebieg miały spotkania w Siedlcach blisko 10 lat temu oraz w grudniu ubiegłego roku. W sezonie 2011/12 po 21 minutach meczu gospodarze prowadzili 3:0, ale żółto-biało-niebiescy zdołali w drugiej połowie doprowadzić do remisu 3:3. Takim samym wynikiem zakończyła się ostatnia konfrontacja obu zespołów na Arenie Lublin, tylko wówczas to Pogoń odrobiła trzybramkową stratę.

Z drużyną z Siedlec często spotykaliśmy się także w sparingach. Ostatni z nich odbył się w lutym tego roku. Niebiesko-biali zwyciężyli wówczas 3:1.