Hutnik pokonany!

18/08/2021

Nasza drużyna wygrała pierwszy domowy mecz w sezonie 2021/22. W 4. kolejce rozgrywek żółto-biało-niebiescy pokonali na Arenie Lublin zespół Hutnika Kraków.

W pierwszej połowie na boisku nie brakowało walki, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Bezbramkowy remis był więc rezultatem w pełni sprawiedliwym.

Tuż po zmianie stron wynik otworzył Michał Fidziukiewicz. Dla naszego najskuteczniejszego zawodnika był to szósty gol w obecnych rozgrywkach. Na 2:0 podwyższył sześć minut później uderzeniem z dystansu Piotr Ceglarz. Autorem trzeciej bramki dla Motoru był natomiast obrońca Wojciech Błyszko, który świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Podopieczni trenera Marka Saganowskiego zdobyli drugi komplet punktów w sezonie. Po raz pierwszy zagrali ponadto na zero "z tyłu".

Motor Lublin - Hutnik Kraków 3:0 (0:0)
Bramki: Fidziukiewicz 47, Ceglarz 53, Błyszko 61

Motor: Kiełpin – Kusiński (86 Polak), Błyszko, Wawszczyk, Rozmus, Swędrowski, Rak (46 Sędzikowski), Ceglarz, Vitinho (69 Wójcik), Ryczkowski (86 Cichocki), Fidziukiewicz (73 Firlej)

Hutnik: Frasik – Tetych (66 Stasz), Kędziora (73 Hoyo-Kowalski), Stawarczyk, Jaklik (66 Zawadzki), Wojcinowicz, Hafez, Świątek, Kitliński (73 Sobala), Drąg (66 Gajda), Zmorzyński

Żółte kartki: Wawszczyk, Błyszko, Wójcik - Drąg, Świątek, Kitliński, Stasz, Gajda

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)