Jagiellonia lepsza od Motoru

25/09/2024

W zaległym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Motor Lublin przegrał u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2. Na Arenie Lublin to starcie obserwowało 10 812 widzów.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych trenera Stolarskiego. Już w 4. minucie goście odzyskali piłkę w polu karnym Motoru, a następnie Kristoffer Hansen wyłożył piłkę Tarasowi Romańczukowi, który pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Żółto-biało-niebiescy szybko starali się odpowiedzieć. Raz nawet udało im się znaleźć drogę do bramki, ale okazało się, że Samuel Mráz znajdował się na pozycji spalonej. Swoją próbę zaliczył też Michał Król, którego strzał na poprzeczkę sparował Sławomir Abramowicz.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a po zmianie stron to nadal Motor atakował. Już chwilę po wznowieniu gry kapitalną okazję zmarnował Kaan Caliskaner uderzając tuż obok słupka. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to sprawdziło się w tym przypadku. W 50. minucie trochę przypadkowo piłka trafiła do Hansena, który oddał mocny strzał i podwyższył wynik spotkania na 0:2.

Podopieczni trenera Stolarskiego nie zamierzali się poddawać i dalej atakowali. Brakowało jednak detali. Strzał Mráza obronił Abramowicz, a Caliskaner po efektownej akcji uderzył w boczną siatkę. Motorowcy szukali jeszcze swoich szans, ale robili to bezskutecznie i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy zabrali trzy punkty do Białegostoku.

Arena Lublin, 25 września 2024 r., godz. 19:00

Motor Lublin 0:2 Jagiellonia Białystok

Bramki: 0:1 Taras Romańczuk 4’, 0:2 Kristoffer Hansen 50’,

Motor Lublin: Ivan Brkic – Filip Wójcik, Sebastian Rudol (71’ Arkadiusz Najemski), Marek Bartoš, Krystian Palacz – Bartosz Wolski, Sergi Samper (79’ Marcel Gąsior), Kaan Caliskaner (79’ Kacper Wełniak) – Mbaye Jacques Ndiaye (60’ Bradly Van Hoeven), Samuel Mráz (60’ Christopher Simon), Michał Król

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz – Michal Sacek (78’ Dusan Stojinović), Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Joao Moutinho – Taras Romańczuk, Jarosław Kubicki (68’ Marcin Listkowski) – Miki Villar (68’ Peter Kovacik), Jesus Imaz (78’ Tomas Silva), Kristofer Hansen – Lamine Diaby-Fatiga (15’ Alan Rybak)

Żółte kartki: Caliskaner – Romańczuk, Sacek, Dieguez