Aktualności

Lech II Poznań pokonany! Strefę barażową witamy!

16/04/2023

Podopieczni Gonçalo Feio odnieśli pewne zwycięstwo z rezerwami Lecha Poznań, które pokonali 5:1.

Goście od pierwszych minut chcieli udowodnić, że nie przyjechali do Lublina, by oddać Motorowi trzy punkty. Już na początku spotkania naszego bramkarza próbował zaskoczyć Maksymilian Dziuba. Kilka chwil później Krystian Sanocki po skutecznym dryblingu umieścił piłkę w lubelskiej bramce, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Żółto-biało-niebiescy podrażnieni tym rezultatem odpowiedzieli trafieniem Rafała Króla z okolic pola karnego. Dla naszego kapitana był to dziewiąty ligowy gol w tym sezonie. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Kacper Wełniak i Jakub Staszak, dzięki czemu do szatni schodziliśmy z dwubramkową zaliczką.

Druga połowa to głównie kontrola meczu przez gospodarzy. Najbliżej czwartego gola był Dawid Kasprzyk, kiedy po jego strzale piłka minęła bramkę Adama Stachowiaka. Ostateczne ciosy zadali Piotr Ceglarz oraz po raz drugi Król. Dla Motoru jest to dwunaste zwycięstwo w sezonie i ósme przed własną publicznością. Wartym wyróżnienia jest również debiut Marcela Złomańczuka od pierwszej minuty.

Następny mecz na Arenie Lublin żółto-biało-niebiescy zagrają przeciwko Hutnikowi Kraków (30 kwietnia g. 14:45)