Aktualności

Liczby po meczu w Polkowicach

31/07/2022

Za nami wyjazdowe starcie z Górnikiem Polkowice. Przedstawiamy najważniejsze pomeczowe liczby, statystyki oraz ciekawostki.

Nasza drużyna doznała w sobotę pierwszej porażki w aktualnych rozgrywkach. "Motorowcy" po raz pierwszy w sezonie dłużej utrzymywali się przy piłce od rywali na przestrzeni całego meczu i po raz pierwszy nie strzelili bramki. Natomiast musieli wyjmować piłkę z siatki w czwartym kolejnym spotkaniu. Podopieczni trenera Stanisława Szpyrki po raz drugi w sezonie stracili bramkę przed przerwą, a po raz trzeci po zmianie stron.

W sobotniej rywalizacji w Motorze zadebiutowało dwóch zawodników: Jakub Lis i Mateusz Wyjadłowski. Z kolei Paweł Budzyński zagrał premierowy dla klubu mecz w spotkaniu ligowym, a Leszek Jagodziński zaliczył pierwszy występ w wyjściowym składzie naszej drużyny od 17 marca 2021 roku. Łącznie w trakcie obecnego sezonu w żółto-biało-niebieskich barwach zagrało 23 piłkarzy. Ich średnia wieku to 23,8 lata.

Rafał Król zaliczył w sobotę 218. ligowy występ w barwach Motoru. Z kolei Maksymilian Cichocki zagrał w żółto-biało-niebieskiej koszulce 93. mecz, Piotr Ceglarz 84. spotkanie, a Filip Wójcik 69.

Spotkanie w Polkowicach było drugim wyjazdem w trwającej kampanii. Odległość z Areny Lublin na stadion naszych niedzielnych rywali wynosi 640 kilometrów. Jak dotąd żółto-biało-niebiescy pokonali w tych rozgrywkach 1928 km.

Dolny Śląsk nie jest krainą geograficzną, która w ostatnich latach służy piłkarzom Motoru. Od momentu powrotu na szczebel centralny w 2020 roku nasz zespół nie zaliczył w tej części Polski zwycięstwa, tylko trzy remisy i porażkę. Co ciekawe, pod koniec sierpnia lublinianie znów pojadą w zachodnie strony na konfrontację ze Śląskiem II Wrocław, a pod koniec października na mecz z Zagłębiem II Lubin.

Trener Szymon Szydełko pokonał Motor w trzecim z rzędu domowym starciu prowadzonej przez niego drużyny. Wcześniej miało to miejsce, gdy był szkoleniowcem Sokoła Sieniawa (kwiecień 2019 - zwycięstwo 1:0), a także Hutnika Kraków (triumf 5:0 w maju 2021 roku).

Strzelcy bramek dla Motoru w sezonie 2022/23:
1 – Piotr Ceglarz, Ezana Kahsay, Michał Król, Sebastian Rudol, Filip Wójcik, Michał Żebrakowski

Asysty przy golach dla Motoru w sezonie 2022/23:
2 – Rafał Król, Kamil Rozmus
1 – Arkadiusz Najemski, Mariusz Rybicki, Filip Wójcik

Klasyfikacja kanadyjska (gole+asysty) w sezonie 2022/23:
2 pkt – Rafał Król, Kamil Rozmus, Filip Wójcik
1 pkt – Piotr Ceglarz, Ezana Kahsay, Michał Król, Sebastian Rudol, Mariusz Rybicki, Michał Żebrakowski

Minuty na boisku w sezonie 2022/23:
360 – Rafał Król, Sebastian Rudol
350 – Filip Wójcik
288 – Kamil Rozmus, Przemysław Szarek
262 – Mariusz Rybicki
256 – Maksymilian Cichocki
216 – Piotr Kusiński
214 – Michał Żebrakowski 
209 – Piotr Ceglarz
185 – Ezana Kahsay
180 – Paweł Budzyński, Michał Furman
136 – Marcel Gąsior, Jakub Staszak
87 – Arkadiusz Najemski
84 – Leszek Jagodziński
45 – Damian Sędzikowski
30 – Jakub Lis
28 – Arkadiusz Bednarczyk
23 – Bohdan Kryvolapov
18 – Michał Król
9 – Mateusz Wyjadłowski

Żółte kartki w sezonie 2022/23:
2 – Maksymilian Cichocki (jedna w lidze i jedna w Pucharze), Piotr Kusiński, Jakub Staszak
1 – Ezana Kahsay, Rafał Król, Arkadiusz Najemski (w Pucharze), Kamil Rozmus (w Pucharze), Filip Wójcik, Michał Żebrakowski 

Czerwone kartki w sezonie 2022/23:
1 – Jakub Staszak

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii