Liczby po meczu z Lechem II

11/09/2022

Za nami wyjazdowe starcie ze Lechem II Poznań. Przedstawiamy najważniejsze pomeczowe liczby, statystyki oraz ciekawostki.

Porażka we Wronkach była dla żółto-biało-niebieskich piątą w obecnych rozgrywkach, w tym drugą w stosunku 0:2. Nasz zespół po raz czwarty w sezonie 2022/23 remisował do przerwy 0:0 i w siódmym meczu bieżącej kampanii wyjmował piłkę z siatki po zmianie stron. Ponadto po raz czwarty nie strzelił rywalowi bramki.

Motor przegrał ligowe spotkanie z rezerwami „Kolejorza” po raz pierwszy w historii. To była pierwsza przegrana podopiecznych trenera Stanisława Szpyrki, gdy między słupkami stał Michał Furman.

Debiut w żółto-biało-niebieskich-barwach na poziomie eWinner II ligi zaliczył w sobotę Jakub Szuta. Piłkarz pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego spędził na murawie 22 minuty. Natomiast setny ligowy występ w Motorze zanotował Maksymilian Cichocki.

Kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Sebastian Rudol. Doświadczony zawodnik wystąpił podczas trwającego sezonu w każdej konfrontacji „od deski do deski”, spędzając na boisku łącznie 1080 minut.

Spotkanie we Wronkach było siódmym wyjazdem w aktualnym sezonie. Odległość z Areny Lublin na stadion naszych sobotnich rywali wynosi 547 kilometrów. Jak dotąd żółto-biało-niebiescy pokonali od połowy lipca 6196 km w autokarze.

Strzelcy bramek dla Motoru w sezonie 2022/23:
2 – Ezana Kahsay (po jednej w lidze i w Pucharze Polski), Michał Żebrakowski
1 – Piotr Ceglarz, Marcel Gąsior (w Pucharze), Leszek Jagodziński, Michał Król (w Pucharze), Sebastian Rudol (w Pucharze), Przemysław Szarek, Filip Wójcik (w Pucharze), Bartosz Zbiciak (w Pucharze)

2 pkt – Ezana Kahsay, Kamil Rozmus
1 pkt – Piotr Ceglarz, Leszek Jagodziński, Michał Król, Sebastian Rudol, Mariusz Rybicki

Żółte kartki w sezonie 2022/23:
4 – Leszek Jagodziński (trzy w lidze i jedna w Pucharze), Ezana Kahsay, Sebastian Rudol (trzy w lidze i jedna w Pucharze)
3 – Maksymilian Cichocki (dwie w lidze i jedna w Pucharze), Piotr Kusiński, Kamil Rozmus (dwie w lidze i jedna w Pucharze), Jakub Staszak (dwie w lidze i jedna w Pucharze)
2 – Filip Wójcik, Michał Żebrakowski
1 – Arkadiusz Bednarczyk (w Pucharze), Paweł Budzyński, Piotr Ceglarz, Marcel Gąsior, Rafał Król, Jakub Lis (w Pucharze), Arkadiusz Najemski (w Pucharze), Damian Sędzikowski