Aktualności

Marek Saganowski trenerem Motoru Lublin

15/01/2021

Marek Saganowski trenerem Motoru Lublin

Mamy nowego trenera pierwszego zespołu! 14 grudnia drużynę Motoru objął Marek Saganowski. 42-letni szkoleniowiec związał się z naszym klubem umową ważną do czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia.

– Zatrudnienie Marka Saganowskiego to kolejny element rozwoju naszego klubu – przyznaje Marta Daniewska, p.o. prezesa Motoru. – Szukaliśmy trenera ambitnego, posiadającego cechy przywódcze, który będzie chciał się rozwijać razem z klubem. Jestem przekonana, że nowy trener zaszczepi w zespole zwycięską mentalność.

– Marek Saganowski to ambitny człowiek – uważa Michał Żewłakow, dyrektor sportowy naszego klubu. – Jako piłkarz zawsze udowadniał, że umie walczyć i zwyciężać. Jako trener przez okres kilku lat nabierał doświadczenia w profesjonalnym klubie. Uważam, że nadszedł czas, by zapisał swoją białą kartę jako pierwszy szkoleniowiec. Wierzę, że Motor Lublin prowadzony przez niego będzie się rozwijał sportowo i walczył o najwyższe cele – dodaje.

Nasz nowy trener pochodzi z Łodzi, a w trakcie swojej piłkarskiej kariery grał na pozycji napastnika. Jako zawodnik bronił barw czterech klubów w Polsce (ŁKS Łódź, Wisły Płock, Odry Wodzisław Śląski i Legii Warszawa), notując 312 spotkań i 100 goli na poziomie Ekstraklasy. W 1998, 2013, 2014 i 2016 roku zdobywał mistrzostwo naszego kraju, trzykrotnie sięgał także po Puchar Polski.

Saganowski występował ponadto w siedmiu klubach zagranicznych, m.in. w holenderskim Feyenoordzie Rotterdam, Vitorii Guimaraes (Portugalia), angielskim Southampton FC, czy Atromitosie z Grecji. W latach 1996-2012 zagrał w 35 meczach dla reprezentacji Polski, strzelając przy tym pięć bramek. W 2008 roku wziął udział wraz z kadrą narodową w mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii.

Po zawieszeniu butów na kołku w 2016 roku Marek Saganowski rozpoczął pracę w roli trenera. Najpierw, przez dwa lata był członkiem sztabu szkoleniowego Legii II Warszawa, następnie prowadził drużynę„Wojskowych” do lat 19. Natomiast od kwietnia ubiegłego roku pełnił funkcję asystenta trenera w pierwszym zespole stołecznego klubu i świętował z nim zdobycie mistrzostwa kraju. Z Legią rozstał się 23 listopada.

Warto podkreślić, że od końca września nasz nowy szkoleniowiec legitymuje się licencją UEFA Pro, czyli najwyższym stopniem uprawnień trenerskich. – Praca w Motorze to dla mnie duże wyzwanie – mówi trener Marek Saganowski. – Chcę, żeby moja drużyna zawsze walczyła do końca, żaden z zawodników nigdy nie odstawiał nogi, a kibice cieszyli się z dobrego futbolu – podkreśla nowy szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich.

Wróć do aktualności

SPONSOR TYTULARNY

Sponsor główny


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Partnerzy główni Akademii


Partnerzy techniczni Akademii