Miedź lepsza od Motoru

08/10/2023

W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi Motor Lublin przegrał przed własną publicznością z Miedzią Legnica 1:3.

Motorowcy na dzisiejsze spotkanie wyszli w nietypowym dla siebie ustawieniu 1-3-5-2. Mecz nie rozpoczął się po ich myśli – już w pierwszej minucie stracili bramkę. Sytuację sam na sam z Łukaszem Budziłkiem wykorzystał Kamil Drygas. Podopieczni trenera Feio próbowali odpowiedzieć, ale ich ataki nie były na tyle groźne, by poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Mądrzyka. Dopiero w 31. minucie składna akcja zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem Damiana Sędzikowskiego.

Kilka minut później w wyniku straty Motorowców dobrą okazję stworzyli goście, ale strzał Mehdiego Lehaire był za lekki i Budziłek bez problemów interweniował. Bramkarz Motoru musiał też wysilić się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Jurich Carolina. Piłka po interwencji Budziłka wylądowała na słupku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla gości. Druga część gry rozpoczęła się z kolei od ataków Motoru, który przez pierwsze parę minut nie pozwolił podopiecznym trenera Belli na wyjście z własnej połowy. Dopiero w 50. minucie Kamil Antonik znalazł się sam na sam z Budziłkiem, ale ten zachował się bardzo dobrze i powstrzymał skrzydłowego gości. Chwilę później, w odpowiedzi, z ostrego kąta uderzał Michał Król, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 59. minucie Miedź podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Tronta bramkę uderzeniem głową zdobył Kamil Drygas. Nie mając już wiele do stracenia żółto-biało-niebiescy ruszyli do ataku, ale to goście strzelili kolejnego gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Marcel Mansfeld. Podrażnieni Motorowcy szybko odpowiedzieli i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobyli upragnioną bramkę. W wyniku zamieszania w polu karnym piłkę do siatki wpakował obrońca Miedzi, Ruben Hoogenhut.

Podopieczni trenera Feio nie odpuszczali i w końcówce kilkukrotnie pod bramką Mądrzyka zrobiło się gorąco. Ostatecznie jednak nie udało im się zdobyć kontaktowego gola i mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Miedzi Legnica.

Arena Lublin, 8 października 2023 r., godz. 12:40

Motor Lublin 1:3 Miedź Legnica

Bramki: 0:1 Kamil Drygas 1’, 0:2 Kamil Drygas 59’, 0:3 Marcel Mansfeld 71’, 1:3 Ruben Hoogenhut (sam.) 75’

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Przemysław Szarek (46’ Sebastian Rudol), Arkadiusz Najemski, Jakub Staszak – Michał Król (62’ Filip Wójcik), Damian Sędzikowski, Marcel Gąsior (75’ Rafał Król), Piotr Ceglarz, Filip Luberecki (46’ Krystian Palacz) – Kacper Śpiewak (62’ Michał Żebrakowski), Kacper Wełniak

Miedź Legnica: Jakub Mądrzyk – Michael Kostka, Nemanja Mijusković, Ruben Hoogenhut, Jurich Carolina – Damian Michalik (68’ Emmanuel Agbor), Mehdi Lehaire (82’ Patryk Pierzak), Damian Tront, Kamil Antolik (87’ Andrzej Niewulis) – Marcel Mansfeld (82’ Daniel Stanclik), Kamil Drygas (68’ Krzysztof Drzazga)

Żółte kartki: Szarek, Najemski – Drygas, Kostka