Mieli świetną jesień. Wiosna ma być równie udana

17/01/2021

Mieli świetną jesień. Wiosna ma być równie udana

Pierwsza część sezonu 2020/21 była dla naszych rezerw znakomita. Po 15. kolejkach Motor II Lublin z kompletem punktów jest zdecydowanym liderem lubelskiej Klasy Okręgowej. Do rundy rewanżowej żółto-biało-niebiescy będą przystępowali z 12-punktową przewagą nad drugą w tabeli Janowianką Janów Lubelski. 

Siłą drugiego zespołu Motoru była przede wszystkim ofensywa. Przez całą rundę drużyna strzeliła 91 bramek, przy zaledwie 16 wyjmowanych z własnej siatki. Jest to największa ilość zdobytych goli i najmniejsza liczba straconych w tej lidze. Najwyższa wygrana Motoru II miała miejsce na własnym obiekcie, gdy wynikiem 14:0 zakończyło się spotkanie z Mazowszem Stężyca. Wyniki zespołu pokazują jak zdolną mamy młodzież, która w przyszłości będzie pukać do drzwi pierwszej drużyny. 

O podsumowanie rundy jesiennej zapytaliśmy trenera rezerw, Wojciecha Stefańskiego. – Cała pierwsza część sezonu była bardzo wymagająca – mówi szkoleniowiec. – Fakt, że wygraliśmy wszystkie mecze, to też w kilku sytuacjach była kwestia dużego szczęścia. Na pewno jest to super poligon doświadczalny dla tych młodych chłopaków. Żadna piłka juniorska nie da im tyle, co gra na poziomie ligi okręgowej, ale przede wszystkim z seniorami. Po to są te rozgrywki, żeby przygotować młodych zawodników do rywalizacji na wyższym szczeblu ligowym – dodaje.

– To była bardzo dobra runda w naszym wykonaniu – uważa Maciej Baryła, kapitan Motoru II. – W pierwszych meczach dopiero poznawaliśmy, jak się gra w tej lidze, popełnialiśmy błędy, ale później pracowaliśmy nad tym, by te wszystkie błędy wyeliminować. Byliśmy najlepszą drużyną w tej lidze, a w większości spotkań graliśmy naszym juniorskim składem. Ciężka praca na treningach dała owoce. Nadal dążymy do tego, by być jak najlepszym zespołem. Naszym celem na rundę wiosenną będzie podtrzymanie passy i wygranie wszystkich meczów do końca sezonu – kończy nasz zawodnik.

Drugi zespół żółto-biało-niebieskich powróci do ligowych zmagań w drugiej połowie marca. Okres przygotowawczy do wiosennej części sezonu 2020/21 rozpocznie się w niedzielę, 10 stycznia. Piłkarzy czekają testy szybkościowe, siłowe i wytrzymałościowe. Drużyna wznowi zajęcia w poniedziałek. Przed rozpoczęciem drugiej części rozgrywek Motor II rozegra osiem gier kontrolnych. Pierwszy sparing czeka podopiecznych trenera Stefańskiego 23 stycznia, a ostatni 13 marca. Nasza drużna zainauguruje rundę wyjazdowym starciem z Garbarnią Kurów. Ten mecz został zaplanowany na 20 marca.

Harmonogram zimowych spotkań towarzyskich drugiego zespołu:
23.01 – POM Iskra Piotrowice
30.01 – Victoria Żmudź
06.02 – Lublinianka Lublin
13.02 – Świdniczanka Świdnik
20.02 – Lutnia Piszczac
27.02 – w trakcie potwierdzania
06.03 – Kłos Chełm
13.03 – w trakcie potwierdzania

Wróć do aktualności
Informacje dla kibiców przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Piknik rodzinny przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Trening otwarty dla karnetowiczów - 21 maja

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii