Aktualności

Minimalna porażka z Radomiakiem i pewne zwycięstwo ze Stalą Stalowa Wola. Kolejne dwa sparingi za nami

02/02/2024

W piątkowych sparingach Motor Lublin po wyrównanym meczu przegrał na wyjeździe z ekstraklasowym Radomiakiem Radom 1:2, a także pewnie pokonał Stal Stalową Wolę 5:0. 

Radomiak Radom 2:1 Motor Lublin

Bramki: 1:0 Leonardo Rocha 11', 1:1 Dariusz Kamiński 18', 2:1 Leonardo Rocha 45'

Skład Motoru: Kacper Rosa (Łukasz Budziłek) - Paweł Stolarski (Jakub Lis), Sebastian Rudol, Kamil Kruk, Krystian Palacz - Bartosz Wolski, Marcel Gąsior, Piotr Ceglarz - Dariusz Kamiński, Kacper Śpiewak, Mariusz Rybicki

Konkurs rzutów karnych: Radomiak Radom 4:3 Motor Lublin

Motor Lublin 2-0 Stal Stalowa Wola

Bramki: 1:0 Michał Żebrakowski 2', 2:0 Rafał Król 34' k. 

Skład Motoru: Oskar Jeż - Filip Wójcik, Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski (Konrad Magnuszewski), Filip Luberecki - Jakub Lis (Sebastian Koziej), Mathieu Scalet, Rafał Król - Mbaye Jacques Ndiaye, Michał Żebrakowski, Michał Król

Konkurs rzutów karnych: Motor Lublin 4:2 Stal Stalowa Wola

Po meczach tradycyjnie poprosiliśmy trenera Gonçalo Feio o podsumowanie występów jego podopiecznych:

Radomiak to drużyna, która jakość indywidualną ma na poziomie top 5 Ekstraklasy. W drodze powrotnej sztab pracował nad analizą i wyszło z niej, że 4:3 w sytuacjach stuprocentowych było dla nas. To znaczy, że mecz był wyrównany i mógł pójść w obie strony. Niestety, przegraliśmy i jest to nasza pierwsza porażka od meczu ze Zniczem Pruszków, 10 listopada. Przez 3 miesiące nie przegraliśmy meczu. Dobrze, że w spotkaniu ze Stalą zaczęliśmy nową passę i mam nadzieję, że potrwa ona kolejne 3 miesiące, albo i dłużej.

Stal Stalowa Wola postawiła przed nami naprawdę trudne warunki. Przede wszystkim intensywność tego meczu była bardzo dobra. Cieszy zwycięstwo i ilość stworzonych sytuacji oraz momenty pressingowe. Jesteśmy w stanie założyć pressing nie tylko w pierwszym tempie, ale też w sytuacji dynamicznej i gdy ten pressing się wydłuży jesteśmy w stanie utrzymać jego intensywność. Co mnie mniej zadowala to obrona stałych fragmentów gry, gdzie przeciwnik stworzył sobie jedną, dwie sytuacje i to jest element, na który musimy zwrócić uwagę.

Ostatnie sparingi przed startem rundy wiosennej zespół Motoru rozegra w sobotę, 10 lutego. Będzie to dwumecz z Polonią Warszawa (2 x 90 minut), który odbędzie się w Lublinie. 

Wróć do aktualności

SPONSOR TYTULARNY

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii