Aktualności

Motor Lublin - Chełmianka Chełm 3:0

27/01/2023

Wygrana w sparingu z Chełmianką Chełm

Motor Lublin ponownie odniósł pewne zwycięstwo, tym razem wygrywając 3-0 z drużyną ChKS Chełmianką Chełm w kolejnym meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej rozgrywek eWinner 2 Ligi. Pierwszą bramkę zdobył Mikołaj Kosior, kolejne dwie dołożył niezawodny kapitan drużyny, Rafał Król.

Kontynuując tradycję rozgrywania dwóch kolejnych meczów testowych jednego dnia, drużyna Motoru rozpoczęła pierwsze starcie sparingowe z 3 ligową Chełmianką w nieco zmienionym w stosunku do poprzedniego tygodnia zestawieniu. Trener Gonçalo Feio dał szansę gry w wyjściowym składzie Jakubowi Staszakowi. Pierwsze minuty spotkania toczyły się w umiarkowanym tempie, bez wyraźnego wskazania na żadną ze stron. Wynik spotkania otworzył powracający do pełnej dyspozycji 19-letni Mikołaj Kosior, który w 23 minucie zamknął przy celne podanie z prawej strony Piotra Ceglarza. Drużyna Chełmianki na zmianę wyniku meczu zareagowała nieuzasadnioną ostrą grą, raz po raz wywołując zaniepokojenie w sztabie Motoru. W 26 minucie ponownie po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu rożnego Piotra Ceglarza, jeden z zawodników Chełmianki zatrzymał piłkę ręką w polu karnym i sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł kapitan Rafał Król i pewnym strzałem umieścił ją w siatce rywali. Do przerwy Motor 2, Chełmianka 0.

Tradycyjnie, na drugą część meczu drużyna gospodarzy wybiegła w niezmienionym składzie. Obraz gry nieco się wyrównał i oba zespoły miały swoje szanse na zmianę rezultatu. Bramkarza gości próbowali zaskoczyć Piotr Ceglarz i Piotr Kusiński, a Chełmianka szukała okazji w stałych fragmentach, jednak wszystkie strzały pewnie bronił Łukasz Budziłek. W ostatniej minucie meczu w polu karnym faulowany został Rafał Król. Sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość, pewnym strzałem z 11 metra ustalając wynik całego spotkania na 3-0 dla Motoru Lublin.

27.01.2023 / Lublin / godz.11:00

Motor Lublin — ChKS Chełmianka Chełm 3-0 (2-0)
Bramki: 23' Mikołaj Kosior, 26' Rafał Król (k), 89' Rafał Król (k)

Motor I połowa: Łukasz Budziłek — Sebastian Rudol, Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski, Jakub Staszak, Wojciech Reiman, Piotr Kusiński, Rafał Król, Piotr Ceglarz, Mikołaj Kosior, Jakub Szuta.

Motor II połowa: Łukasz Budziłek — Sebastian Rudol, Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski, Jakub Staszak (Patryk Romanowski), Wojciech Reiman, Piotr Kusiński, Rafał Król, Piotr Ceglarz (Borys Kisiel), Mikołaj Kosior (Michał Litwa), Jakub Szuta.