Motor Lublin - KS Wiązownica 3:0

27/01/2023

Motor Lublin w drugiej dzisiejszego dnia próbie sparingowej pewnie wygrał 3-0 z trzecioligową drużyną KS Wiązownica. Bramki dla gospodarzy strzelili jedną Kamil Wojtkowski oraz dwie Kacper Wełniak.

Desygnowana przez trenera Gonçalo Feio wyjściowa 11 rozpoczęła to spotkanie z dużym animuszem. Dynamiczne ataki na bramkę rywala próbowali zamienić na gole kolejno Filip Luberecki, a następnie Kacper Wełniak. Swojej szansy po dośrodkowaniu od Lubereckiego szukał, uderzając minimalnie niecelnie obok słupka, Jakub Lis. Otwarcie wyniku meczu przyszło jednak już w 23 minucie, kiedy po kluczowym podaniu powracającego po długotrwałym urazie Maksymiliana Cichockiego i asyście Kamila Rozmusa, bramkę zdobył napastnik Motorowców, Kacper Wełniak.
Przewaga gospodarzy sukcesywnie rosła wraz z upływającymi nieubłaganie minutami pierwszej połowy, aż przyniosła efekt w postaci podwyższenia prowadzenia. W 41 minucie po kolejnej precyzyjnej asyście Kamila Rozmusa Kamil Wojtkowski strzałem głową ustalił przed przerwą rezultat na 2-0 dla Motoru Lublin.

Po zmianie stron i tradycyjnie bez dokonanych korekt w wyjściowym składzie gospodarzy, obraz meczu nie uległ zmianie. Motor mądrze budował swoje akcje, raz po raz znajdując się w polu karnym przeciwnika, próbując znaleźć sposób na podwyższenie wyniku. W 77 minucie po indywidualnej akcji i bardzo precyzyjnym dośrodkowaniu Jakuba Lisa swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył zawodnik wypożyczony z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Kacper Wełniak. W ostatnim kwadransie potyczki KS Wiązownica próbowała organizować coraz śmielsze ataki, jednak pewnie w bramce gospodarzy prezentował się zawodnik testowany, pewnie wyłapując strzały zawodników gości. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie, zatrzymując się na pewnym zwycięstwie 2 ligowego Motoru z 3 ligową KS Wiązownicą na 3-0.

Kolejna próba kontrolna Motorowców już w najbliższy piątek, 3 lutego, kiedy o godzinie 11:00 zmierzymy się z I ligowym Górnikiem Łęczna.

27.01.2023 / Lublin / godz.14:00

Motor Lublin — KS Wiązownica 3-0 (0-0)
Bramki: 23' Kacper Wełniak, 41' Kamil Wojtkowski, 77' Kacper Wełniak

Motor I połowa: zawodnik testowany — zawodnik testowany, Masymilian Cichocki, Bartosz Zbiciak, Kamil Rozmus, Marcel Gąsior, Kamil Wojtkowski, Jakub Lis, Michał Król, Filip Luberecki, Kacper Wełniak.

Motor II połowa: zawodnik testowany — zawodnik testowany, Masymilian Cichocki, Bartosz Zbiciak, Kamil Rozmus (Marcel Złomańczuk), Marcel Gąsior, Kamil Wojtkowski (Igor Pytka), Jakub Lis, Michał Król (Borys Kisiel), Filip Luberecki, Kacper Wełniak.