Motor zwycięża w Tarnobrzegu

06/05/2023

Drużyna Gonçalo Feio odniosła pewne i przekonujące zwycięstwo nad ostatnią w tabeli Siarką Tarnobrzeg w wyjazdowym spotkaniu rozegranym u ulewnym deszczu, w ramach 30 kolejki rozgrywek eWinner 2 ligi. Co warte odnotowania, po raz pierwszy od sierpnia 2022 r. w protokole meczowym pojawiło się nazwisko Michała Żebrakowskiego, który po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, ponownie jest do dyspozycji sztabu trenerskiego.

Od pierwszych sekund spotkania w Tarnobrzegu, Motor ruszył do zdecydowanych ataków. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, już w 3. minucie groźny strzał oddał Jakub Lis, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki gospodarzy. Dwie minuty później groźne uderzenie z lewej strony Piotra Ceglarza z najwyższym trudem odbił bramkarz Siarki, jednak musiał skapitulować wobec dobitki z najbliższej odległości Sebastiana Rudola. Od 5. minuty Motor prowadził w Tarnobrzegu 1-0. Tuż przed końcem 1. połowy, za faul na Rafale Królu, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył pomocnik drużyny gospodarzy, Kacper Cichoń i Siarka musiała kontynuować grę w osłabieniu. Podopieczni trenera Feio konsekwentnie szukali swoich kolejnych szans, spokojnie konstruując następne ataki, jednak wynik meczu przed przerwą nie uległ zmianie.

Drużyna z Lublina wyszła na drugą część meczu bez zmian w składzie. Nie uległ im także obraz spotkania - Motor wyraźnie przeważał nad drużyną gospodarzy. Po kolejnym ataku lewą stroną i asyście Piotra Ceglarza, w 60. minucie bramkę na 2-0, mocnym uderzeniem z pola karnego, zdobył Jakub Lis. Grząska murawa zdawała się nie zatrzymywać kolejnych strzałów zawodników Motoru - groźnie atakowali Rafał Król i wprowadzony do gry w 72. minucie, Kamil Wojtkowski.  Dopiero na ostatni kwadrans spotkania nieco odważniej ruszyła na przeciwnika drużyna Siarki, ale do końcowego gwizdka głównego arbitra nie zobaczyliśmy już bramek po żadnej ze stron. Motor Lublin dopisuje w ligowej tabeli kolejne trzy punkty, ponownie zbliżając się do strefy barażowej na wyciągnięcie ręki.

W następnej kolejce gier, żółto-biało-niebiescy zmierzą się na Arenie Lublin z Radunią Stężyca (13 maja, godz. 17:00).

Bilety do kupienia online TUTAJ oraz stacjonarnie w Oficjalnym Sklepie Motoru Lublin w Galerii Olimp, a także całodobowo w Lombardach Amsterdam zlokalizowanych przy: ul. Lwowskiej 6d oraz ul. Placu Dworcowym 4.

06 maja 2023 r. / Tarnobrzeg / godz.17:00

Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 0-2 (0-1)

Bramki: S. Rudol 5', J.Lis 60'

Siarka Tarnobrzeg: Wojciech Muzyk - Piotr Kwaśniewski (85' Ivan Agudo), Michał Bierzało, Karol Noiszewski - Mateusz Ziółkowski (70' Krystian Szymocha), Kacper Cichoń, Lukas Hrnciar, Filip Jania (85' Alan Lubaski) - Krzysztof Zawiślak, Oleksandr Yatsenko (70' Piotr Cichocki)  - Paweł Mróz.

Motor Lublin:  Łukasz Budziłek - Filip Wójcik, Przemysław Szarek, Sebastian Rudol, Filip Luberecki, - Marcel Gąsior (87' Maksymilian Cichocki), Rafał Król, Piotr Ceglarz (72' Kamil Wojtkowski), Michał Król (66' Mariusz Rybicki), Jakub Lis (72' Mikołaj Kosior) - Kacper Wełniak (66' Dawid Kasprzyk).

Żółte kartki: K.Cichoń 13', 45', M.Bierzało 51', P.Kwaśniewski 72' – S.Rudol 75'

Czerwona kartka: K.Cichoń 45'

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Wróć do aktualności
Lista transferowa Motoru Lublin
Wzmocnienia w pionie sportowym i administracyjnym
Piłkarze Motoru Lublin wrócili do treningów

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii