Aktualności

Nowa ulga dla sponsoringu sportu

14/01/2022

Tagi

 • sponsoring
 • Od początku 2022 roku polski system podatkowy wreszcie przewiduje ulgę dla przedsiębiorców wspierających działalność sportową. Podatnicy PIT i CIT mogą z niej korzystać w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (z ang. Corporate Social Responsibility - CSR). Zachęcamy do wsparcia Motoru Lublin!

  W nowych realiach przedsiębiorcy będą mogli odliczyć od podstawy opodatkowania dodatkowo 50 procent kosztów uzyskania przychodów poniesionych, m.in. na działalność sportową. Ulga w podatku dochodowym przyczyni się do tego, że sponsorowanie klubów sportowych stanie się bardziej atrakcyjne. Zwłaszcza że z ulgi skorzystają zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółki.

  Dzięki ustawie z 29 października 2021 roku podatnik, który spełni określone w ustawie warunki, będzie mógł odliczyć łącznie 150 procent poniesionych kosztów. 100 procent będzie standardowo zaliczone do kosztów uzyskania przychodu, a następnie połowa tych samych kosztów zostanie ponownie odliczona od podstawy opodatkowania. Ulga będzie odliczana maksymalnie do wysokości dochodów uzyskanych w roku podatkowym. Odliczeniu będą podlegały koszty, które nie zostały podatnikowi zwrócone wcześniej w jakikolwiek sposób lub odliczone od dochodu.

  Z ulgi będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy poniosą wydatki na sfinansowanie przynajmniej jednego z niżej wskazanych sposobów wspierania działalności sportowej:

  1. stypendium sportowe,
  2. impreza sportowa niebędąca masową imprezą sportową w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych,
  3. finansowanie klubu sportowego na realizację następujących celów:

  - realizacja programów szkolenia sportowego

  - zakup sprzętu sportowego

  - pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach

  - pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego

  - sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej

  Ponosząc koszty na klub sportowy, dany sponsor może je podwójnie wykorzystać podatkowo. Najpierw wyliczając podstawę podatkową poprzez zaliczenie ich w całości do kosztów uzyskania przychodu, a następnie odejmując połowę poniesionych kosztów od już wyliczonej podstawy opodatkowania. To sprawi, że łącznie w podatku dochodowym przedsiębiorca rozliczy 150 procent poniesionych kosztów. Tym samym, każde 100 zł przeznaczone na wsparcie klubu sportowego, to 150 zł odliczone od podatku. A każda złotówka wydana na klub sportowy zmniejsza przychód o 1,50 zł.

  Zachęcamy do współpracy z naszym klubem! Oferujemy atrakcyjne pakiety sponsorskie i realne zyski wizerunkowe. Pod względem frekwencji na stadionach oraz zasięgów w mediach społecznościowych, jesteśmy bowiem w czołowej 15 klubów piłkarskich w Polsce. Ponadto, telewizyjne transmisje ze spotkań ligowych z udziałem naszej drużyny ogląda średnio 240 tysięcy widzów w całym kraju. Przytoczone liczby pokazują, że możemy wiele zaoferować jako partner biznesowy. Zapraszamy do kontaktu pod adresem: marketing@motorlublin.eu.

  Tagi

 • sponsoring
 • Wróć do aktualności

  Rozgrywki

  Sponsorzy

  Partner strategiczny


  Sponsorzy główni


  Partnerzy główni


  Partnerzy techniczni


  Sponsorzy akademii


  Partnerzy akademii