Odpadamy z Pucharu Polski

02/10/2024

W meczu I rundy Pucharu Polski Motor Lublin przegrał po konkursie jedenastek z Unią Skierniewice i odpadł z tegorocznych rozgrywek. W regulaminowym czasie był remis 1:1. Rzuty karne lepiej strzelali gospodarze, którzy wygrali 5:4.

Początek spotkania to przewaga żółto-biało-niebieskich, którzy wysoko pressowali i kilka razy odebrali piłkę rywalom na ich połowie. Nie przekładało się to jednak na dogodne okazje do zdobycia bramek. Swoich szans szukali też gospodarze. Po jednej z nich Kacper Rosa musiał wykazać się odbijając uderzenie z dystansu Mateusza Szmyda. Na tym piłkarze Unii nie poprzestali i w 31. minucie nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Po skutecznej kontrze piłkę w bramce umieścił Aghwan Papikjan.

Do przerwy wynik się nie zmienił, a po zmianie stron podopieczni trenera Stolarskiego mocno ruszyli do ataku. To opłaciło się w 54. minucie, gdy Marcel Gąsior świetnie zagrał w pole karne do wychodzącego na pozycję Filipa Lubereckiego, który mocno uderzył pod poprzeczkę i doprowadził do wyrównania. Choć Motorowcy szukali zwycięskiej bramki, to do końca regulaminowego czasu gry nie udało jej się zdobyć. Najbliżej szczęścia był Kacper Wełniak, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył w słupek.

W dogrywce żółto-biało-niebiescy nadal napierali, lecz mieli problem ze stworzeniem stuprocentowej okazji. Gospodarze starali się za to kontratakować, ale również bez efektów. Tak mecz dobrnął do końca dogrywki. W rzutach karnych piłkarze Unii byli bezbłędni, a w Motorze pomylił się Kaan Caliskaner i to podopieczni trenera Sochy awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski wygrywając konkurs jedenastek 5:4.

Stadion Miejski w Skierniewicach, 2 października 2024 r., godz. 19:00

Unia Skierniewice 1:1 (rzuty karne 5:4) Motor Lublin

Bramki: 1:0 Aghwan Papikjan 31’, 1:1 Filip Luberecki 54’

Unia Skierniewice: Stanisław Pruszkowski – Eryk Woliński, Konrad Kowalczyk, Mateusz Stępień – Jakub Czarnecki (71’ Jakub Kwiatkowski), Mateusz Cegiełka (83’ Damian Makuch), Maksymilian Kosior (98’ Szymon Łapiński), Aghwan Papikjan (71’ Vadym Yavorskyi), Mateusz Szmyd (83’ Maksym Rosiński) – Szymon Sołtysiński, Kamil Sabiłło

Motor Lublin: Kacper Rosa – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Marek Bartoš, Filip Luberecki – Christopher Simon, Marcel Gąsior (61’ Mathieu Scalet), Piotr Ceglarz (61’ Mbaye Jacques Ndiaye) – Patryk Romanowski (75’ Michał Król), Kacper Wełniak (61’ Kaan Caliskaner), Bradly Van Hoeven (46’ Bartosz Wolski)

Żółte kartki: Kosior, Makuch, Woliński – Gąsior, Rudol, Wójcik

Nowe funkcje w systemie biletowym: ZMIANA MIEJSCA i PRZEKAŻ BILET