Porażka w derbach

22/05/2022

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego nasza drużyna przegrała w Puławach z tamtejszą Wisłą. Ta porażka sprawiła, że Motor zakończył zasadniczą część rozgrywek na piątym miejscu w tabeli.

Wynik niedzielnego meczu otworzył strzałem z rzutu wolnego Krystian Puton w 15. minucie gry. Na 2:0 podwyższył niedługo potem Adrian Paluchowski, który wykorzystał rzut karny. Doświadczony napastnik puławskiego klubu ustalił tym samym rezultat pierwszej połowy.

Po zmianie stron, pomimo wielu roszad w składzie żółto-biało-niebiescy nie zdołali odwrócić losów spotkania. Stracili natomiast trzecią bramkę i musieli pogodzić się z siódmą porażką w bieżącej kampanii.

Wisła Puławy - Motor Lublin 3:0 (2:0)
Bramki: Puton 15, Paluchowski 20 (z rzutu karnego), Drozdowicz 68

Wisła: Owczarzak - Lisowski, Puton, Kondracki (67 Furtado), Bracik, Wiech, Drozdowicz (82 Bartosiak), Cheba, Flak, Ryszka (87 Skałecki), Paluchowski

Motor: Madejski - Wójcik, Zbiciak, Błyszko (46 Cichocki), Rozmus (46 Moskwik), Król (46 Firlej), Swędrowski, Mandricenco (70 Ryczkowski), Sędzikowski (60 Rak), Ceglarz, Fidziukiewicz

Żółte kartki: Cheba, Wiech, trener Pawlak, Furtado - Błyszko, Rozmus

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)