Aktualności

Porażka w ostatnich sekundach

27/04/2022

Nasza drużyna przegrała w wyjazdowym meczu 30. kolejki z Wigrami Suwałki. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund.

Starcie sąsiadów w tabeli zapowiadało się jako najciekawsze wydarzenie środowej serii spotkań w eWinner II lidze. Gospodarze przystępowali bowiem do rywalizacji z piątego miejsca w ligowym zestawieniu, a "Motorowcy" z lokaty czwartej, mając dziewięć punktów przewagi.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Na boisku było dużo walki, a gole padły tuż przed zejściem na przerwę. Najpierw wynik otworzył w 43. minucie Michał Żebrakowski z drużyny gospodarzy. Do wyrównania doprowadził Maciej Firlej. Dla naszego napastnika był to dziewiąty gol w obecnym sezonie, w tym piąty w lidze.

Po zmianie stron po raz kolejny Żebrakowski zapewnił miejscowym prowadzenie, ale po kilku minutach gola dającego remis strzelił Tomasz Swędrowski. Gdy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, w doliczonym czasie gry do własnej siatki trafił Paweł Moskwik i komplet oczek został w Suwałkach.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 3:2 (1:1)
Bramki: Żebrakowski 43, 61, Moskwik 90+ (samobójcza) - Firlej 45, Swędrowski 66

Wigry: Zoch - Prętnik (58 Michalski), Rudinilson, T. Lewandowski, Bogusławski, Brito (72 Mularczyk), Sowiński, Łabojko, Babiarz, M. Lewandowski (72 Iwao), Żebrakowski (82 Caetano)

Bogusławski (83, 5. Michał Ozga), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Rudinilson - 77. Bartosz Prętnik (58, 26. Kacper Michalski), 6. Mikołaj Łabojko, 8. Bartłomiej Babiarz, 22. Mateusz Sowiński, 25. Elso Brito (72, 11. Patryk Mularczyk) - 97. Michał Żebrakowski (82, 9. Werick Caetano), 17. Mateusz Lewandowski (72, 14. Kōsei Iwao).

Motor: Madejski - Wójcik, Zbiciak, Cichocki, Rozmus (64 Kosecki), Kusiński (64 Sędzikowski), Swędrowski, Mandricenco (64 Kołbon), Ryczkowski (88 Polak), Moskwik, Firlej (88 Fidziukiewicz)

Żółte kartki: T. Lewandowski, Bogusławski - Rozmus, Kołbon

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok)