Aktualności

Porażka w Puławach. Wisła lepsza o jedną bramkę

22/04/2023

Nie tak wyobrażaliśmy sobie rezultat derbów Lubelszczyzny. Motor Lublin uległ w Puławach miejscowej Wiśle 0:1.

Nasz zespół od początku starał się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, lecz to gospodarze jako pierwsi oddali groźny strzał na bramkę Łukasza Budziłka. Atak Motoru opierał się głównie na kontratakach, które sprawiały rywalom dużo kłopotów, a miejscowi starali się zaskakiwać gości strzałami z dystansu. Przed przerwą lublinianie byli bliscy trafienia, jednak w obu przypadkach zabrakło szczęścia.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Wisła wykorzystała okazję i po trafieniu Adriana Paluchowskiego objęła prowadzenie. Mimo walki do samego końca Motorowcom nie udało się zdobyć bramki wyrównującej.

W następnej kolejce żółto-biało-niebiescy zagrają na Arenie Lublin przeciwko Hutnikowi Kraków (30 kwietnia g. 14:45).

Bilety online TUTAJ oraz stacjonarnie w Oficjalnym Sklepie Motoru Lublin w Galerii Olimp, a także całodobowo w Lombardach Amsterdam zlokalizowanych: ul. Lwowska 6d oraz ul. Plac Dworcowy 4.

Wisła Puławy — Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramki: Paluchowski 60’

Wisła: Zieliński – Błyszko, Kona, Ryszka, Wiech, Kołtański (Janicki 78’), Cheba, Bernard (Czajkowski 46’), Kargulewicz, Paluchowski (Retlewski 78’ (Kaczmarek 90’)), Klichowicz (Banach 15’)

Motor:  Budziłek – Szarek (Rudol 59’), Rybicki (Lis 59’), R. Król, Staszak , Wójcik, Wełniak (Kasprzyk 67’), Luberecki (Kosior 71’), Zbiciak, M. Król (Ceglarz 59’), Gąsior

Żółte kartki: Kona, Wiech, Banach, Retlewski – Szarek, Staszak

Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa)