Przełamanie! Wygrywamy w Głogowie jedną bramką

20/10/2023

W meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przełamał złą passę i pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów 0:1.

Początek spotkania to intensywny pressing ze strony żółto-biało-niebieskich. Jeden z wysokich odbiorów poskutkował groźnym uderzeniem Bartosza Wolskiego, które odbił Damian Węglarz. Zespół gospodarzy próbował atakować, głównie wykorzystując długie podania. W 20. minucie podopieczni trenera Feio dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Odbiór w środku pola, dobre podanie Michała Żebrakowskiego i strzał Mariusza Rybickiego sprawiły, że futbolówka wpadła do siatki.

W 29. minucie Motorowcy znów przeprowadzili dobrą akcję, ale strzał Rafała Króla po rykoszecie przeszedł obok bramki Węglarza. Żółto-biało-niebiescy jeszcze kilkukrotnie niebezpiecznie zbliżyli się do pola karnego gospodarzy, ale pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 0:1 dla Motoru.

Druga część meczu to znów mocny napór podopiecznych trenera Feio, którzy raz po raz transportowali piłkę w pole karne gospodarzy. W 53. minucie w słupek uderzał Mariusz Rybicki, a odbitą piłkę Bartosz Wolski posłał tuż ponad bramką Węglarza. Upływające minuty sprawiły, że Chrobry musiał zaatakować, ale Motorowcy skutecznie się bronili. W 76. minucie przeprowadzili też groźny kontratak za sprawą efektownego rajdu Dariusza Kamińskiego, jednak strzał Michała Króla obronił Węglarz. Choć gospodarze do końca szukali gola wyrównującego, to Motor bardzo dobrze zarządzał wynikiem i dowiózł go do końca spotkania, tym samym przełamując złą serię, a także dopisując trzy punkty do ligowej tabeli.

Stadion Miejski w Głogowie, 20 października 2023 r., godz. 18:00

Chrobry Głogów 0:1 Motor Lublin

Bramki: 0:1 Mariusz Rybicki 20’

Chrobry Głogów: Damian Węglarz – Natan Malczuk, Michał Michalec, Mavroudis Bougaidis – Kacper Tabiś, Patryk Mucha (70’ Patryk Plewka), Robert Mandrysz (59’ Artur Bogusz), Dawid Hanc (59’ Jesus Paz) – Bartosz Biel (59’ Szymon Bartlewicz), Mateusz Ozimek – Mikołaj Lebedyński (78’ Kamil Wojtyra)

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz – Piotr Ceglarz (73’ Dariusz Kamiński), Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (73’ Mathieu Scalet), Rafał Król, Mariusz Rybicki (65’ Michał Król) – Michał Żebrakowski (65’ Dawid Kasprzyk)

Żółte kartki: Mandrysz – Najemski, Rudol, M. Król