Aktualności

Pucharowe losowanie już w niedzielę!

19/11/2022

20 listopada o godzinie 20:00 odbędzie się losowanie par 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Nasza drużyna pozna przeciwnika, z którym zmierzy się 1 marca 2023 roku w walce o występ w półfinale.

"Motorowcy" dotarli do nadchodzącego etapu pucharowych zmagań dzięki zwycięstwom ze Śląskiem II Wrocław (wygrana 4:2 w rundzie wstępnej), z Polonią Środa Wielkopolska (2:0 w 1/32 finału), Zagłębiem Lubin (1:0 w 1/16 finału) oraz Wisłą Kraków (1:0 w 1/8 finału). Teraz żółto-biało-niebiescy trafią na któregoś z następujących przeciwników:

Ekstraklasowicze: Legia Warszawa, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław
Pierwszoligowiec: Górnik Łęczna
Drugoligowcy: KKS 1925 Kalisz i Pogoń Siedlce
Trzecioligowiec: Lechia Zielona Góra

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, gospodarzem danego meczu jest zespół, który występuje na niższym poziomie ligowym. Dlatego w przypadku wylosowania Legii, Rakowa, Śląska i Górnika, nasza drużyna na pewno zagra na Arenie Lublin. Jeśli trafimy na ekipy z Kalisza i Siedlec, o miejscu rywalizacji zdecyduje kolejność losowania danego zespołu. Natomiast, gdy trafimy na Lechię Zielona Góra, na pewno zmierzymy się z tym przeciwnikiem na wyjeździe.

Przypomnijmy, że Motor zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski po raz trzeci w klubowej historii. Poprzednio miało to miejsce w sezonach 1978/79 (porażka z Szombierkami Bytom) oraz 1981/82 (przegrana z Arką Gdynia). Kto będzie rywalem lublinian w meczu, który rozegramy za ponad cztery miesiące? Tego dowiemy się z transmisji na kanale Łączy nas piłka, którą będziecie mogli zobaczyć TUTAJ. - Ceremonia zostanie przeprowadzona w Katarze. Gościem specjalnym wydarzenia będzie obrońca drużyny narodowej – Matthew Cash, a nad jego przebiegiem czuwać będzie Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN - czytamy na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii