Aktualności

Rak: Ten transfer to najlepsze, co mogło mnie obecnie spotkać

16/07/2021

Rozmawiamy z Sebastianem Rakiem, jednym z nowych zawodników naszej drużyny. 20-latek związał się z klubem dwuletnią umową.

Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do Motoru?
Jestem ambitną osobą i chce się rozwijać. Ten transfer to najlepsze, co mogło mnie obecnie spotkać. Motor to klub, który ma duże ambicje i aspiracje. Bardzo chciałbym pomóc w ich realizacji.

Co możesz wnieść do zespołu?
Młodzieńczą fantazję, pracowitość i przebojowość. Zamierzam zawsze dawać z siebie wszystko, żeby nasza drużyna wygrywała mecze.

Masz za sobą już występy na poziomie drugoligowym, więc nadchodzący sezon to nie będzie dla ciebie nowość?
Zgadza się, poznałem te rozgrywki w barwach Elany Toruń. I choć nie wystąpiłem w szczególnie dużej ilości spotkań, to na pewno pamiętam jak twardo i szybko oraz mocno trzeba grać w eWinner II lidze.

Na jakiej pozycji na boisku najlepiej się czujesz?
W ostatnim czasie najczęściej grałem na boku lub środku pomocy. W Elanie Toruń w większości przypadków występowałem na prawej stronie drugiej linii, ale w środku też czuję się dobrze.

Jesteś z drużyną od początku przygotowań do sezonu. Jak przebiega proces aklimatyzacji i zgrywania się?
Od początku czuję się w klubie bardzo dobrze. Wiadomo, że na boisku jeszcze nie wszystko wygląda tak, jak powinno, ponieważ cały czas poznajemy się z chłopakami. Myślę jednak, że już z pewnych rzeczy możemy być zadowoleni, a z dnia na dzień nasza gra wygląda coraz lepiej. Łapiemy boiskowe zrozumienie.

W szatni spotkałeś same nowe twarze, czy któregoś z kolegów znałeś już wcześniej?
Nie miałem przyjemności grać wcześniej z żadnym z chłopaków w jednym zespole. A jeśli rywalizowaliśmy przeciwko sobie, to mam słabą pamięć, choć nie wykluczam, że to mogło się wydarzyć (śmiech). Znałem natomiast trenera Ariela Jakubowskiego, z którym miałem przyjemność pracować w Elanie Toruń.  Wtedy zadebiutowałem na poziomie drugoligowym.

Jakie cele drużynowe i indywidualne stawiasz przed sobą w kontekście najbliższego sezonu?
Jako zespół chcemy walczyć o awans do I ligi. Wiadomo, że moim celem są występy w pierwszej jedenastce. Chcę jak najlepiej wyglądać na boisku i być zawodnikiem, na którego może liczyć cała drużyna.

Motor ma grać ofensywnie, celem jest dominowanie nad rywalem i utrzymywanie się przy piłce. Taka wizja jest kusząca dla zawodników?
Oczywiście, to bardzo przyciąga. Patrząc również na stadion, na jakim gra Motor oraz boiska treningowe i całą infrastrukturę, to muszę przyznać, że wszystko pod względem organizacyjnym jest mega profesjonalne. Dlatego już nie mogę się doczekać sezonu.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii