Aktualności

Relacja po meczu z Kotwicą Kołobrzeg

20/05/2023

Motor Lublin w 32. kolejce eWinner 2. ligi rozegrał wyjazdowy mecz z Kotwicą Kołobrzeg. Było to jedno z najbardziej wyczekiwanych starć tej kolejki. Mimo bardzo efektownej i przemyślanej gry, podopieczni Gonçalo Feio wracają do Lublina z jednym punktem, kończąc mecz z niedosytem i bezbramkowym wynikiem.

Pojedynek rozpoczęli kołobrzeżanie, jednak to żółto-biało-niebiescy szybko przejęli inicjatywę i narzucili swój styl gry. Od pierwszych minut oglądaliśmy dominujących nad rywalami lublinian. Mecz był twardy, ale to „Motorowcy” potrafili wypracować więcej okazji do oddania celnego strzału. Pierwszą niebezpieczną akcję przyjezdni stworzyli już w drugiej minucie, jednak Rafał Król posłał futbolówkę nad poprzeczkę. Chwilę później kolejne efektowne przejęcie i znów uderzenie Motoru zza pola karnego, ale tuż obok słupka. W 20. minucie duet Wójcik – R. Król zaserwował gospodarzom świetne dośrodkowanie i piłkę spadającą wprost na głowę naszego kapitana, ale dobrze ustawiony Pogorzelec nie dał się zaskoczyć. Pierwsza połowa meczu, była w pełni kontrolowana przez ekipę z Lublina, która realizowała przyjęte na ten mecz założenia, szybko przesuwając się pod bramkę przeciwnika. Z każdą kolejną akcją pierwsza jedenastka potwierdzała swoją wysoką dyspozycyjność i dobre przygotowanie taktyczne, z kolei pasywna postawa Kotwicy i nieprzemyślane strzały z dystansu nie mogły podobać się jej fanom zgromadzonym na stadionie.

Niedozwolone zachowanie kibiców wicelidera grupy i użycie środków pirotechnicznych, zakłóciło końcówkę pierwszej połowy, jednak po uspokojeniu sytuacji zawodnicy zeszli do szatni z niezmienionym wynikiem 0:0.

Po przerwie gospodarze weszli na murawę z lepszą energią, mimo to goście skutecznie utrudniali im zbliżenie się do bramki Budziłka. Podopieczni portugalskiego trenera konsekwentnie dążyli do wywiezienia z Kołobrzegu trzech punktów, jednak w drugiej części spotkania tempo gry nieco spadło. Trybuny ponownie ożyły w 74. minucie, kiedy żółto-biało-niebiescy mieli fenomenalną okazję do zdobycia otwierającego gola, niestety R. Król nie zamienił nadarzającej się okazji na bramkę. Piłka opuściła boisko nad poprzeczką. Dalej gra toczyła się akcja za akcję, ale wzmożona liczba błędów po obydwu stronach spowodowała serię żółtych kartek. Ostatecznie, mimo wyraźnej przewagi przyjezdnych, starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Do końca rundy pozostały dwa mecze, a już 27 maja nasza drużyna podejmie u siebie Zagłębie II Lubin. Bilety do nabycia na stronie: https://bilety.motorlublin.eu/.

 

Kotwica Kołobrzeg – Motor Lublin 0:0 (0:0)

Kotwica: Pogorzelec – Kosakiewicz, Łysak, Szarpak (58 Kaczmarek), Soljić (85 Rakowski), Murawski, Korot, Kozajda, Bojas (67 Frątczak), Witasik, Bartoś (85 Cywiński)

Motor: Budziłek – Szarek, R. Król, Wójcik, Wełniak (82 Żebrakowski), Rudol, Luberecki (87 Rybicki), M. Król (87 Wojtkowski), Gąsior (82 Reiman), Lis, Ceglarz (67 Staszak)

Żółte kartki: Bartoś, Soldjić, Kaczmarek, Kozajda, Cywiński – M. Król, Wełniak, Gąsior

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)

 

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii