Aktualności

Remis w sparingu z Jagiellonią Białystok

21/01/2023

Motor Lublin zremisował z ekstraklasową drużyną Jagiellonii Białystok w drugim tego dnia, sobotnim meczu kontrolnym. Bramkę dla gospodarzy strzelił Kacper Wełniak.

Wracająca już za 7 dni do ligowych zmagań, zajmująca obecnie 13 pozycję w tabeli Jagiellonia Białystok przybyła do Lublina na sparing z drużyną Motoru już w piątek. Trener rywali, Maciej Stolarczyk wystawił do gry najsilniejszą jedenastkę z gwiazdami drużyny Jesusem Imazem, Michałem Pazdanem i Hiszpanem Markiem Gualem w podstawowym składzie.
Pierwszy kwadrans pojedynku toczył się w umiarkowanym tempie, głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z ekip nie zdołała stworzyć klarownej szansy na otworzenie wyniku meczu. W drużynie Motoru dobre zawody rozgrywał na skrzydle Michał Król, któremu kilkakrotnie udało się wprowadzić alarm w formacjach obronnych gości. Jednak do przerwy żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją korzyść i po 45 minutach wynik brzmiał 0-0.

Trener Feio uznał, że jego drużyna nie wymaga korekt w składzie, zatem do drugiej połowy przystąpiliśmy bez zmian. Po przerwie obraz meczu się nie zmienił. Oba zespołu ostrożnie konstruowały swoje akcje, próbując znaleźć sposób na przechytrzenie przeciwnika. Z ekipy Jagiellonii strzały oddawali zarówno Imaz, jak i Gual, ale znakomicie dysponowany bramkarz gospodarzy, Łukasz Budziłek był murem trudnym do przebicia. Motor szukał swoich szans w strzałach Rafała Króla i Kacpra Wełniaka i to właśnie nowy napastnik gospodarzy w 78 minucie otworzył wynik celnym strzałem głową, po dokładnym podaniu Piotra Ceglarza. Dekoncentracja po zdobyciu bramki i spóźniony powrót w obronie przyniósł błyskawiczne wyrównanie gości — Wojciech Łaski zdecydowanym strzałem pokonał Budziłka, ustalając wynik sparingowej potyczki 2 ligowego Motoru z ekstraklasową Jagiellonią na 1-1.

Kolejne próby sparingowe już w najbliższy piątek 27 stycznia, kiedy Motor Lublin rozegra 2 mecze kontrolne tego samego dnia: z Chełmianką Chełm oraz drużyną KS Wiązownica.

21.01.2023 / Lublin / godz.14:00

Motor Lublin — Jagiellonia Białystok 1-1 (0-0)
Bramki: 78' Wełniak / 79' Łaski

Motor I połowa: Budziłek — zawodnik testowany, Szarek, Zbiciak, Luberecki, Gąsior, R. Król, Kusiński, Ceglarz, M. Król, Wełniak.

Motor II połowa: Budziłek — zawodnik testowany, Szarek, Zbiciak, Luberecki, Gąsior, R. Król, Kusiński, Ceglarz, M.Król (Staszak), Wełniak (M.Król — powrotna).

Jagiellonia: Alomerović — Olszewski (Lewicki), Puerto, Pazdan, Nastić (Bida), Pospisil (Camara), Romanczuk (Wojciechowski), Imaz (Wdowik), Kupisz, Gual (Prikryl), Bortniczuk (Łaski).

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii