Remis w sparingu z Jagiellonią Białystok

21/01/2023

Motor Lublin zremisował z ekstraklasową drużyną Jagiellonii Białystok w drugim tego dnia, sobotnim meczu kontrolnym. Bramkę dla gospodarzy strzelił Kacper Wełniak.

Wracająca już za 7 dni do ligowych zmagań, zajmująca obecnie 13 pozycję w tabeli Jagiellonia Białystok przybyła do Lublina na sparing z drużyną Motoru już w piątek. Trener rywali, Maciej Stolarczyk wystawił do gry najsilniejszą jedenastkę z gwiazdami drużyny Jesusem Imazem, Michałem Pazdanem i Hiszpanem Markiem Gualem w podstawowym składzie.
Pierwszy kwadrans pojedynku toczył się w umiarkowanym tempie, głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z ekip nie zdołała stworzyć klarownej szansy na otworzenie wyniku meczu. W drużynie Motoru dobre zawody rozgrywał na skrzydle Michał Król, któremu kilkakrotnie udało się wprowadzić alarm w formacjach obronnych gości. Jednak do przerwy żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją korzyść i po 45 minutach wynik brzmiał 0-0.

Trener Feio uznał, że jego drużyna nie wymaga korekt w składzie, zatem do drugiej połowy przystąpiliśmy bez zmian. Po przerwie obraz meczu się nie zmienił. Oba zespołu ostrożnie konstruowały swoje akcje, próbując znaleźć sposób na przechytrzenie przeciwnika. Z ekipy Jagiellonii strzały oddawali zarówno Imaz, jak i Gual, ale znakomicie dysponowany bramkarz gospodarzy, Łukasz Budziłek był murem trudnym do przebicia. Motor szukał swoich szans w strzałach Rafała Króla i Kacpra Wełniaka i to właśnie nowy napastnik gospodarzy w 78 minucie otworzył wynik celnym strzałem głową, po dokładnym podaniu Piotra Ceglarza. Dekoncentracja po zdobyciu bramki i spóźniony powrót w obronie przyniósł błyskawiczne wyrównanie gości — Wojciech Łaski zdecydowanym strzałem pokonał Budziłka, ustalając wynik sparingowej potyczki 2 ligowego Motoru z ekstraklasową Jagiellonią na 1-1.

Kolejne próby sparingowe już w najbliższy piątek 27 stycznia, kiedy Motor Lublin rozegra 2 mecze kontrolne tego samego dnia: z Chełmianką Chełm oraz drużyną KS Wiązownica.

21.01.2023 / Lublin / godz.14:00

Motor Lublin — Jagiellonia Białystok 1-1 (0-0)
Bramki: 78' Wełniak / 79' Łaski

Motor I połowa: Budziłek — zawodnik testowany, Szarek, Zbiciak, Luberecki, Gąsior, R. Król, Kusiński, Ceglarz, M. Król, Wełniak.

Motor II połowa: Budziłek — zawodnik testowany, Szarek, Zbiciak, Luberecki, Gąsior, R. Król, Kusiński, Ceglarz, M.Król (Staszak), Wełniak (M.Król — powrotna).

Jagiellonia: Alomerović — Olszewski (Lewicki), Puerto, Pazdan, Nastić (Bida), Pospisil (Camara), Romanczuk (Wojciechowski), Imaz (Wdowik), Kupisz, Gual (Prikryl), Bortniczuk (Łaski).